Андижонда оммавий югуриш тадбири ўтказилди
Бугун Андижонда "Янги Ўзбекистон ёшлари бирлашайлик" шиори остида оммавий югуриш тадбири ўтказилди. Пойга Андижон шаҳар Ўзбекистон кўчасидан старт олиб, Заҳириддин Муҳамммад Бобур номидаги вилоят ахборот-кутубхона маркази йўналишидаги 5 км масофада ўтказилди.
Тадбирда Спортни ривожлантириш вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов, шунингдек, юзлаб андижонлик спортсевар ёшлар иштирок этишди. 1500 нафарга яқин спорт ихлосмандларини жамлаган пойга якунида ўз ёш тоифасида ғолиб ва совриндор бўлган қатнашчилар тақдирланишди.

В Андижане организован массовый забег
Сегодня в Андижане прошёл массовый забег, протяженность которого составила 5 км, под девизом “Объединимся, молодёжь Нового Узбекистана”. Соревнования стартовали на улице Узбекистан города Андижан, а финиш был в областном информационно-библиотечном Центре имени Захириддина Мухаммада Бабура.
В мероприятии приняли участие заместитель министра Развития спорта Шахрулло Махмудов, заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов, а также сотни андижанских атлетов. По завершении забега, в котором состязались около 1500 сторонников здорового образа жизни, в каждой возрастной категории, включенной в программу массового мероприятия, были выявлены победители и призёры. Все отличившиеся были поощрены со стороны организаторов.