Сеулда ўтган Миллий Олимпия қўмиталари ассоциациясининг XXVI Бош Ассамблеяси якунлари:
• Унда мамлакатимиз номидан қатнашган МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов кўплаб халқаро ташкилот мутасаддилари билан ҳамкорлик ва стратегик ривожланишга доир масалаларни муҳокама қилди;
• Ушбу Бош Ассамблеяда ташкилотнинг 2022-2026 йиллардаги даври учун раҳбар сайланди. Овоз бериш жараёнида 2018 йилдан ташкилот президенти вазифасини бажариб келган Робин Митчел ғалаба қозонди;
• Тадбир доирасида МОҚА-2022 тақдирлаш маросими ҳам ўтказилиб, унда энг яхши МОҚ ва спортчилар аниқланди;
• МОҚАнинг келгуси Бош Ассамблеяси 2023 йилнинг 13-15 август кунлари Индонезиянинг Бали шаҳрида бўлиб ўтади.

22 Октября 2022 2447
• Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, присутствовавший в данном заседании от имени нашей страны, обсудил со многими официальными лицами Международных организаций вопросы сотрудничества и стратегического развития;
• На данной Генеральной Ассамблее был избран лидер Организации на период 2022-2026 годов. В ходе голосования наибольший процент набрал Робин Митчел, который выполнял обязанности Президента Организации с 2018 года;
• В рамках мероприятия также была проведена церемония награждения АНОК-2022, на которой были определены лучшие НОК и спортсмены;