Сеулда Миллий Олимпия қўмиталари ассоциациясининг навбатдаги Бош Ассамблеяси ўтказилади
19-20 октябрь кунлари Корея Республикасининг Сеул шаҳрида Миллий Олимпия қўмиталари (МОҚА) ассоциациясининг навбатдаги Бош Ассамблеяси бўлиб ўтади. Халқаро Олимпия қўмитаси президенти Томас Бах ҳамда МОҚА раҳбари Робин Митчел ҳозирда Сеул шаҳрида бўлиб туришибди.
Мутасаддилар ташриф давомида мамлакат раҳбари Юн Сок Юль билан учрашиб, бўлажак тадбирга кўрилаётган ҳозирлик, шунингдек, 2024 йил Гангвон шаҳрида бўладиган ўсмирлар қишки Олимпиадасига олиб борилаётган тайёргарлик ишлари билан яқиндан танишди.
Маълумот учун, мазкур тадбирда Ўзбекистон МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов мамлакатимиз номидан иштирок этади.

18 Октября 2022 2623
19-20 октября в Сеуле состоится очередная Генеральная Ассамблея Ассоциации Национальных Олимпийских комитетов (АНОК). Президент Международного Олимпийского комитета Томас Бах и глава АНОК Робин Митчел в настоящее время находятся в столице Южной Кореи.
В ходе визита официальные лица встретились с лидером страны Юн Сок Юлем, ознакомились с организацией к предстоящему мероприятию, а также с подготовкой к предстоящим Юношеским зимним Олимпийским играм 2024 года в Канвондо.
Для информации, Узбекистан на данном мероприятии представит Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов.