Жиззахдаги спорт таълим муассасаларининг тиббиёт бўлимлари ҳолати ўрганилди
Маълум қилганимиздек, Миллий Олимпия қўмитаси қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази (РСТИАМ) ходимларидан ташкил топган ишчи гуруҳ вилоятлар кесимида Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказларидаги тиббиёт бўлимлари ҳолатини ўрганиб чиқмоқда.
Ишчи гуруҳ бу гал Жиззах вилоятига ташриф буюриб, вилоят Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказининг ҳолати билан танишди. Маълумки, ушбу муассаса жорий ўқув йили олдидан қайта реконструкция қилиниб, замонавий қиёфа очган. Мутасаддилар ташриф давомида Марказнинг тиббиёт бўлими ҳолати ва у ердаги мутахассисларнинг иш фаолияти билан танишишди. Уларга янги таъмирдан чиққан тиббиёт бўлими фаолиятини ташкил этиш борасида таклиф ва тавсиялар берилди. Жиззах Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш маркази раҳбари Хуршид Атакулов РСТИАМ билан мазкур йўналишда амалий ҳамкорлик қилиш истагини билдирди.
Шундан сўнг, ишчи гуруҳ Жиззах вилояти Болалар ва ўсмирлар спорт мактаблари тиббиёт бўлими ходимлари билан учрашиб, иш фаолияти давомида уларга қийинчилик туғдираётган масалалар юзасидан суҳбат уюштирди. Ўз навбатида, РСТИАМ директори Камол Сирожитдинов ҳам вилоят спорт тиббиёти вакиллари билан яқиндан иш олиб бориш ҳар тарафлама фойдали эканлигини айтиб, Марказ бу йўналишда мутахассисларга амалий-методик ёрдам кўрсатишга тайёрлигини билдирди.

17 Октября 2022 2999
Рабочая группа, состоящая из сотрудников Республиканского научно-практического центра спортивной медицины (РНПЦСМ) при Национальном Олимпийском комитете, изучает состояние медицинских отделений в Центрах подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта в разрезе регионов.
Ответственные лица посетили Джизакскую область и ознакомились с состоянием регионального Центра. Отметим, что данное учебное заведение перед нынешним учебным годом было реконструировано и приобрело современный облик. В ходе визита должностные лица ознакомились с состоянием медицинского отделения Центра и работы специалистов. Им были даны предложения и рекомендации по организации деятельности медицинского отделения. А руководитель учреждения Хуршид Атакулов отметил, что рад сотрудничеству с РНПЦСМ по данному направлению.
После этого рабочая группа встретилась с медицинскими работниками детско-юношеских спортивных школ Джизакской области и провела беседу по актуальным вопросам, возникающим трудностям в ходе их трудовой деятельности. В свою очередь, директор РНПЦСМ Камол Сирожитдинов отметил, что тесная работа с представителями областной спортивной медицины полезна для всех сторон, и выразил готовность оказывать практическую и методическую помощь специалистам в этом направлении.