Ўзбекистон ва Миср дзюдо федерациялари ўртасида ҳамкорлик меморандуми имзоланди
Тошкентда ўтаётган жаҳон чемпионати миллий федерациялар ўртасидаги алоқаларни янада мустаҳкамлаш йўлида муҳим платформага айланмоқда. Мусобақа доирасида Ўзбекистон ва Миср дзюдо федерациялари ўзаро ҳамкорлик бўйича расмий келишувга имзо чекишди.
Тадбирда Ўзбекистон МОҚ раиси ўринбосари, мамлакат дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов, Миср дзюдо федерацияси раҳбари Аҳмад Марзуқ иштирок этишди. Келишувга кўра, томонлар йирик мусобақаларга тайёргарлик доирасида ўзаро ўқув-машғулот йиғинларини ўтказиб, илмий-методик йўналишда тажриба орттириб боришади.
Аҳмад Марзуқ пойтахтимизда ўтаётган ушбу дунё биринчилиги юқори савияда ташкил этилгани, ҳатто ўзи иштирок этган энг яхши мусобақа эканини таъкидлади. Шунингдек, у бугун бўлиб ўтадиган финал беллашувида Музаффарбек Тўрабоевга омад тилади. Учрашув якунида томонлар ўзаро эсдалик совғаларини алмашишди.

11 Октября 2022 2680
Чемпионат мира в Ташкенте становится важной платформой для дальнейшего укрепления связей между Национальными федерациями. В рамках соревнований Федерации дзюдо Узбекистана и Египта подписали официальное соглашение о сотрудничестве.
В мероприятии приняли участие заместитель председателя НОК Узбекистана, председатель Федерации дзюдо страны Азизжон Камилов, глава Федерации дзюдо Египта Ахмад Марзук. Согласно документу, стороны в рамках подготовки к крупным соревнованиям будут проводить совместные учебно-тренировочные сборы, будут проводить обмен опытом в научно-методическом направлении.
Ахмад Марзук отметил, что данное первенство планеты, которое проходит в нашей столице, организовано на высоком уровне. Также он пожелал удачи Музаффарбеку Турабоеву в финальном поединке, который состоится в вечерней программе. По окончании встречи стороны обменялись памятными подарками.