11 Сентябр 2022 2520
Бугун ўзбек ва жаҳон дзюдосининг ёрқин вакилларидан бири Ришод Собиров таваллуд айёмини нишонламоқда.
Ришод Собиров 1986 йил 11 сентябрь куни Бухорода туғилган. Дзюдо бўйича Пекин-2008, Лондон-2012 ва Рио-2016 Олимпия ўйинларининг совриндори. 2010 йил Токио ва 2011 йил Парижда ўтказилган жаҳон чемпионатида -60 кг вазн тоифасида жаҳон чемпиони, шунингдек, 2015 йил Астана (Нур-Султан)да ўтган дунё биринчилигининг бронза медали соҳиби. 2011 йил жаҳоннинг энг яхши дзюдочиси номини қўлга киритган. Ришод Собировнинг мана шундай муваффақиятлари давлатимиз томонидан “Эл-юрт ҳурмати” ордени, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” ва “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвонлари билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Oлимпия қўмитаси Ришод Собировни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

11 Сентября 2022 2496
Сегодня один из ярких представителей узбекского и мирового дзюдо Ришод Собиров празднует свой День рождения.
Ришод Собиров родился 11 сентября 1986 года в Бухаре. Призёр Олимпийских игр Пекин-2008, Лондон-2012 и Рио-2016. Чемпион мира 2010 и 2011 годов в весовой категории до 60 кг, бронзовый призёр первенства планеты в Астане (Нур-Султан). В 2011 году признан лучшим дзюдоистом мира. За эти достижения награждён Государством орденом "Эл-юрт хурмати", почётными званиями "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан" и "Узбекистон ифтихори".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ришода Собирова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и благополучия во всём.