Ўзбекистон самбо ассоциацияси "Осиё болалари"да совриндор бўлган ёш спортчиларини муносиб тақдирлади
Хабарингиз бор, шу йилнинг 27 июль - 8 август кунлари Россия Федерациясининг Владивосток шаҳрида "Осиё болалари" VII халқаро ўйинлари ташкил этилганди.
Ушбу мусобақада Ўзбекистон самбо терма жамоаси аъзолари ҳам иштирок этиб, делегациямиз ҳисобига 1 та олтин, 2 та кумуш ва 6 та бронза медалларини қўшиб қўйишганди.
Мазкур натижа Ўзбекистон самбо ассоциацияси томонидан ҳам эътироф этилди. Бугун мусобақада совриндор бўлган спортчиларни тақдирлашга бағишланган тадбир ташкил қилинди. Унда Алишер Алимов бошчилигидаги ассоциацияси
мутасаддилари, совриндор спортчилар ва уларнинг яқинлари иштирок этишди.
Спортчиларни табриклар экан, Алишер Алимов ушбу медаллар терма жамоамиз учун муҳим аҳамият касб этгани, навбатдаги мусобақаларда самбочиларимиздан бунданда юксак натижалар кутилишини алоҳида қайд этди.

5 Сентября 2022 2567
Юные самбисты Узбекистана, отличившиеся на играх "Дети Азии" отмечены со стороны отечественной Ассоциации
В этих престижных соревнованиях приняли участие и члены юниорской сборной Узбекистана по самбо. Представители данной дисциплины пополнили копилку делегации нашей страны 1 золотой, 2 серебряными и 6 бронзовыми медалями.
Данный результат был отмечен со стороны Ассоциации самбо Узбекистана. Сегодня было организовано мероприятие, посвящённое чествованию юных единоборцев, отличившиеся на состязаниях Владивосток-2022. В нём приняли участие сотрудники Ассоциации во главе с председателем Организации Алишера Алимова, призёры, а также их близкие и родные.
Поздравляя спортсменов, руководитель Ассоциации особо отметил, что эти медали имеют большое значение для Национальной команды, что на предстоящих соревнованиях от самбистов ожидаются также высокие результаты.