Камолиддин Рўзимуҳаммедовни табриклаймиз!
Бугун Ўзбекистон енгил атлетика федерацияси Бош котиби Камолиддин Рўзимуҳаммедов ўз туғилган кунини нишонламоқда.
Камолиддин Рўзимуҳаммедов 1985 йил 10 июль куни таваллуд топган. Енгил атлетика бўйича спорт усталигига номзод. Фаолияти давомида Республика ихтисослаштирилган Олимпия захиралари болалар-ўсмирлар спорт мактабида тренер, Ўзбекистон енгил атлетика федерацияси вице-президенти лавозимларида ишлаган. Ҳозирда мазкур федерация Бош котиби вазифасини бажариб келмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Камолиддин Рўзимуҳаммедовни туғилган куни билан табриклаб, унга узоқ умр-сиҳат саломатлик ва омад тилаб қолади.

Поздравляем Камолиддина Рузимухаммедова!
Сегодня Генеральный секретарь федерации лёгкой атлетики Узбекистана Рузимухаммедов Камолиддин Фахритдинович празднует свой День рождения.
Камолиддин Рузимухаммедов родился 10 июля 1985 года. Кандидат в мастера спорта. В ходе своей деятельности работал тренером в Специализированной детско-юношеской школе Олимпийского резерва, вице-президентом Федерации лёгкой атлетики Узбекистана. В настоящее время занимает пост Генерального секретаря федерации.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Камола Фахритдиновича с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.