"Beak Mun-Jong Open" халқаро мусобақасида таэквондочиларимиз биринчи бўлишди
Ўзбекистон таэквондо ассоциациясига қарашли "Универсал" спорт мажмуасида профессор Баэк Мун-Жонг соврини учун анъанавий ўтказиб келинадиган халқаро мусобақа бўлиб ўтди.
Ўзбекистон таэквондо ассоциацияси матбуот хизматининг маълум қилишича, турнир бу йил 13 бор ўтказилди. Унда барча вилоятлар ҳамда қўшни Қозоғистон, Тожикистон, Қирғизистон Республикаларидан ташриф буюрган 900 нафар спортчи иштирок этди. Регламентга кўра, баҳслар кадетлар, ўсмирлар, катталар ўртасида кёруги ва пумсе бўйича ўтказилди. Қувонарлиси, мусобақа якунида умумжамоа ҳисобида ҳамюртларимиз биринчи ўринни эгаллашди.

На "Baek Mun-Jong Open" Узбекистан занял первое место
В спортивном комплексе "Универсал" при Ассоциации таэквондо WT Узбекистана состоялся традиционный международный турнир "Baek Mun-Jong Open".
По информации пресс-службы Ассоциации таэквондо WT Узбекистана В соревнованиях, которые организовқваются 13 раз по счёту, приняли участие 900 спортсменов со всех регоионов республики, а также Казахстана, Таджикистана, Кыргызстана. Лучших определяли среди кадетов, юниоров, взрослых. Кроме того победителей выявляли в пумсе. Отрадно отметить, что в общекомандном зачёте хозяева даяна поднялись на высшую ступень пьедестала почёта.