Осиё ўйинларига йўлланма билан қайтган чим устида хоккейчиларимиз муносиб кутиб олинди
6-15 май кунлари Таиланднинг Бангкок шаҳрида чим устида хоккей бўйича Ханчжоу-2022 Осиё ўйинларига йўлланма берувчи мусобақа бўлиб ўтди. Унда муваффақиятли иштирок этиб, илк бор “Осиё Олимпиадаси”га йўл олган йигитларимиз Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида тантанали кутиб олинди.
Маросимда Ўзбекистон Республикаси Маданият вазирининг биринчи ўринбосари, Ўзбекистон чим устида хоккей федерацияси раиси Баҳодир Аҳмедов, Спортни ривожлантириш вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов ва Спортни ривожлантириш вазирининг маслаҳатчиси Авазжон Каримов, федерация ходимлари ва спортчиларимизнинг яқинлари иштирок этишди.
Мутасаддилар хоккейчиларимизни қарши олишар экан, уларнинг ушбу муваффақияти келгусида мазкур спорт турининг мамлакатимизда янада оммалашишига замин яратишини алоҳида урғулашди.
Бўлажак Осиё ўйинлари Париж-2024 Олимпия ўйинларига саралаш вазифасини ўтаб беради. Расмийлар жамоамизнинг мусобақага тайёргарлиги учун барча шароитлар яратиб берилишини, йигитларимиздан Ханчжоу-2022да бундан ҳам улкан ғалабалар кутиб қолишларини таъкидладилар.

Успешные представители сборной Узбекистана по хоккею на траве вернулись на Родину!
С 6 по 15 мая в столице Таиланда Бангкоке состоялся турнир по хоккею на траве среди мужчин, в котором разыгрывались путёвки на Азиатские игры Ханчжоу-2022. Отечественных спортсменов, впервые завоевавшие лицензии на главные континентальные старты четырёхлетия, торжественно встретили в международном аэропорту Ташкента.
В церемонии приняли участие первый заместитель министра Культуры Республики Узбекистан, председатель Федерации хоккея на траве Узбекистана Баходир Ахмедов, заместитель министра Развития спорта Шахрилло Махмудов и советник министра Развития спорта Авазжон Каримов, сотрудники Федерации, близкие и родные спортсменов.
Стоит отметить, что предстоящая Азиада станет отборочной на Олимпийские игры Париж-2024. Официальные лица отметили, что создадут все условия для достойной и плодотворной подготовки отечественной команды к предстоящим важным стартам.