Мерганларимиздан Жаҳон кубогида навбатдаги медаль
Германиянинг Зуль шаҳрида ўтказилаётган ўқ отиш бўйича ёшлар ўртасидаги Жаҳон кубогида терма жамоамиз навбатдаги медалини қўлга киритди. 10 метр масофага тўппончадан отиш дастури йигитларимиз учун муваффақиятли ўтди.
Жамоавий дастурда мерганларимиз кучли саккизликдан жой олиб, финал йўлланмасига эга бўлишди. Шундан сўнг улар сараланганлар орасида тўртликка киришди ва Ҳиндистон жамоаси билан олтин медаль учун баҳс олиб боришди. Афсуски, беллашувда вакилларимизга бироз тажриба етишмади ва якунда кумуш медалларни қўлга киритдик. Бронза медали эса италиялик ёшларга насиб этди.
Ўқ отиш бўйича ёшлар ўртасидаги Жаҳон кубоги.
10 метр, тўппонча. Йигитлар ўртасида жамоавий баҳс:
1. Ҳиндистон
2. Ўзбекистон (Муҳаммад Камолов, Вениамин Никитин, Умидбек Камолбеков)
3. Италия
Шу тариқа, ҳамюртларимиз учун мазкур мусобақа якунланди. Унда терма жамоамиз 1 тадан кумуш ва бронза медалларини қўлга киритди. Бундан аввал Муҳаммад Камолов ушбу йўналишнинг яккалик дастурида шоҳсупанинг учинчи поғонасидан жой олган эди. Янада аҳамиятлиси, турнир Ўзбекистон ўқ отиш федерацияси учун ёшлар ўртасидаги Жаҳон кубогида қўлга киритилган илк медаллар билан ёдда қоладиган бўлди.
Энди жамоамиз Озарбайжоннинг Габала шаҳрига йўл олади ва у ерда ўқув-машғулот йиғинини ўтказади. Машғулотлар якунлангач, спортчиларимиз Габаланинг ўзида 20-27 май кунлари халқаро турнирда, ундан кейин 27 май – 7 июнь кунлари Боку шаҳрида катталар ўртасидаги Жаҳон кубогининг навбатдаги босқичида иштирок этишади.

Команда Узбекистана - финалистка Кубка мира!
Сборная Узбекистана завоевала очередную медаль на молодёжном Кубке мира по стрельбе, проходящем в немецком городе Зуль. Программа стрельбы из пистолета на дистанции 10 метров завершилась для отечественных спортсменов успешно.
В финальной встрече им противостояли представители Индии. В бескомпромиссной борьбе за золотую награду розыгрыша Кубка мира отечественным атлетам немного не хватило до победы. В итоге сборная Узбекистана завоевала серебро, бронзовая медаль досталась итальянской дружине.
Молодёжный Кубок мира по пулевой стрельбе.
10 м, пистолет. Командная программа:
3. Италия
Таким образом, для наших соотечественников данный турнир завершился довольно успешно. Сборная Узбекистана завоевала на нём по 1 серебряной и бронзовой награде. Напомним, что ранее в одиночной программе этого направления Мухаммад Камолов занял третье место. Кроме того, эти медали являются первыми для Узбекистана на молодёжном Кубке мира по данной дисциплине.
Теперь они отправятся в азербайджанский город Габала, где проведут свои УТС. По плану, после завершения сборов они в том же городе примут участие в международных состязаниях, которые состоятся с 20 по 27 мая, а затем в следующем этапе Кубка мира среди взрослых в Баку с 27 мая по 7 июня.