Дилноза Бакирова ҳамда Шоҳсанам Тошпўлатовани табриклаймиз!
Бугун каратэ WKF бўйича Ўзбекистон терма жамоаси бош мураббийи Дилноза Бакирова ҳамда пара-сузиш бўйича 3 карра Паралимпия ўйинлари совриндори Шоҳсанам Тошпўлатова ўз таваллуд айёмларини нишонлашмоқда.
Дилноза Бакирова 1986 йил 4 май куни таваллуд топган. Спортчилик фаолияти давомида бир қатор муваффақиятларга эришган кун қаҳрамони эндиликда терма жамоа мураббийлар штабида фаолият олиб бормоқда. Ҳозирда каратэчиларимизни йилнинг энг муҳим старти – Ханчжоу-2022 Осиё ўйинларига тайёрламоқда.
Шоҳсанам Тошпўлатова 1997 йил 4 май куни Андижон вилоятида таваллуд топган. Пара-сузиш бўйича жаҳон чемпионати ва жаҳон кубокларида бир неча бор шоҳсупага кўтарилган. 2016 йил Бразилиянинг Рио-де-Жанейро шаҳрида ўтган Паралимпия ўйинларида 2 та бронза медалини қўлга киритиб, делегациямизнинг оламшумул ғалабасига ўз ҳиссасини қўшган. Тошпўлатова, шунингдек, Индонезияда ўтган Пара-Осиё ўйинларида ҳам бир неча бор чемпионлик унвонига эга бўлди. Ўтган йил Токио-2020 Паралимпия ўйинларида ҳам учинчи ўринни қўлга киритган. Қайд этган натижалари эвазига давлатимиз томонидан “Жасорат” медали билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳар икки вакилимизни бугунги таваллуд айёми билан муборакбод этиб, уларга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Дилнозу Бакирову и Шохсанам Ташпулатову!
Сегодня свой День рождения отмечают главный тренер сборной Узбекистана по каратэ WКF Дилноза Бакирова и 3-кратный призёр Паралимпийских игр по пара-плаванию Шохсанам Ташпулатова.
Дилноза Бакирова родилась 4 мая 1986 года. Она добилась за свою спортивную карьеру ряда успехов, сейчас продолжает свою деятельность в качестве главного тренера Национальной команды по каратэ WКF. В настоящее время сборная готовится к Азиатским играм Ханчжоу-2022.
Шохсанам Ташпулатова родилась 4 мая 1997 года в Андижанской области. Неоднократно поднималась на пьедестал почёта на чемпионатах и Кубках мира по пара-плаванию. На Паралимпийских играх Рио-2016, она завоевала 2 бронзовые медали. Шохсанам также неоднократно становилась чемпионкой на Параазиатских играх в Индонезии. В прошлом году она также заняла третье место на Паралимпийских играх Токио-2020. За достигнутые результаты награждена медалью “Жасорат”.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинниц с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и долгих лет жизни.