Светлана Осипова ҳамда Алибек Темургалиевни табриклаймиз!
Бугун таэквондо WT бўйича Ўзбекистон терма жамоаси вакили Светлана Осипова ҳамда слаломчимиз Алибек Темургалиев таваллуд айёмларини нишонлашмоқда.
Светлана Осипова 2000 йил 3 май куни Тошкент вилояти Чирчиқ шаҳрида таваллуд топган. Осипова аёллар ўртасида энг юқори вазн тоифасида (+73 кг) қатор ғалабаларга эришиб келмоқда. Жумладан, 2017 йил Жанг санъати ва ёпиқ иншоотдаги Осиё ўйинлари, Ислом бирдамлик ўйинлари совриндори бўлди. 2018 йил эса Осиё ўйинлари бронза медали соҳибасига айланди. Маҳоратли таэквондочимиз 2019 йил Япониянинг Чиба шаҳрида ўтказилган Гран-при турнирида ҳам шоҳсупага кўтарилишга муваффақ бўлган. Токио-2020 Олимпия ўйинлари иштирокчиси.
Алибек Темургалиев 1994 йил бугунги санада дунёга келган. Каноэ слаломида эшкак эшиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси. Фаолияти давомида Осиё ўйинлари, Жаҳон кубоги босқичларида юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилган. Жорий йил Таиландда ўтган Осиё чемпионатида бронза медалини қўлга киритган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Светлана Осипова ҳамда Алибек Темургалиевни таваллуд айёми билан табриклаб, уларга янада улкан муваффақиятлар, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Светлану Осипову и Алибека Темиргалиева!
Сегодня свой день рождения отмечают представительница сборной Узбекистана по таэквондо WT Светлана Осипова и слаломист Алибек Темургалиев.
Светлана Осипова родилась 3 мая 2000 года в городе Чирчик Ташкентской области. Осипова продолжает добиваться успехов в таэквондо в весовой категории свыше 73 кг. В частности, в 2017 году поднялась на пьедестал почёта на Азиатских играх в закрытых помещениях и по боевым искусствам, Играх исламской солидарности. В 2018 году стала бронзовым призёром Азиатских игр. Осипова является медалистом турнира Гран-при 2019 года в японском городе Чиба. Участница Олимпийских игр Токио-2020.
Алибек Темиргалиев родился в 1994 году. Член сборной Узбекистана по гребному слалому. За свою карьеру достойно защищал честь страны на Азиатских играх и эатапах Кубка мира. В этом году завоевал бронзовую медаль на чемпионате Азии в Таиланде.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Светлану Осипову и Алибека Темиргалиева с Днём рождения, желает им дальнейших успехов и достойных выступлений на самых престижных соревнованиях.