Техник курсни муваффақиятли тамомлаган мураббийларга халқаро сертификатлар топширилди
МОҚ ва Ўзбекистон енгил атлетика федерацияси ташаббуси билан Халқаро Олимпия қўмитасининг “Олимпия бирдамлиги” дастури асосида ўтказилган техник курс бугун ўз якунига етди.
Қўмита мажлислар залида ўтган якуний тадбирда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Ўзбекистон енгил атлетика федерацияси Бош котиби Камолиддин Рўзимуҳаммедов ва лойиҳада иштирок этган мураббийлар қатнашишди. Тадбирда Ойбек Касимов ўтказилган курснинг аҳамияти ҳақида тўхталиб, уни муваффақиятли якунлаган иштирокчиларни табриклади.
Техник курс 10-20 апрель кунлари Ўзбекистон енгил атлетика федерациясининг базасида ўтказилди. Унда Республикамизнинг турли ҳудудларидан ташриф буюрган 24 нафар тренер иштирок этди. Курсни Халқаро енгил атлетика федерацияси томонидан жалб этилган эксперт Евгений Шумарин олиб борди.
Енгил атлетиканинг замонавий методикаси орқали ўз билимларини бойитган ушбу кадрлар яқин вақт ичида йирик халқаро мусобақаларда шоҳсупага кўтариладиган атлетларимизни етиштиришларига ишониб қоламиз.

Новые знания - новые достижения!
В столице состоялся технический курс для тренеров по лёгкой атлетике, организованный Национальным Олимпийским комитетом Узбекистана совместно с Федерацией лёгкой атлетики Узбекистана в рамках программы Олимпийской солидарности Международного Олимпийского комитета. Сегодня участники, успешно прошедшие данный курс, получили международный сертификат.
В церемонии завершения курса, прошедшей в НОК Узбекистана, приняли участие Генеральный секретарь Комитета Ойбек Касимов, Генеральный секретарь Федерации лёгкой атлетики Узбекистана Камолиддин Рузимухамедов и другие.
На мероприятии Ойбек Касимов особо отметил важность организованного учебного курса и поздравил участников с его успешным завершением.
Занятия были проведены с 10 по 20 апреля на базе Федерации лёгкой атлетики Узбекистана. В них приняли участие 24 специалиста из различных регионов республики. Курс вёл эксперт Евгений Шумарин, привлечённый Международной федерацией лёгкой атлетики.
Надеемся и верим, что полученные знания, которые будут передаваться спортсменам, в скором будущем дадут свои положительные результаты в виде медалей с самых престижных международных соревнований.