Рамзиддин Саидов 40 ёшда!
Рамзиддин Саидов 1982 йил 14 апрель куни Бухоро вилоятида туғилган. Афина-2004 ва Лондон-2012 Олимпия ўйинлари иштирокчиси. Фаолияти давомида Гран-при, “Катта дубулға” турнирларида бир неча бор ғалаба қозонган. Рамзиддин Саидов ҳозирда халқаро тоифадаги ҳакам сифатида фаолият олиб бормоқда. Унинг беллашувларни оқилона бошқариб бориши сабаб Халқаро дзюдо федерацияси ҳамюртимизга энг муҳим ва марказий беллашувларни ишониб топширмоқда. Шу билан биргаликда, юртдошимиз Токио-2020 Олимпия ўйинларида бир қатор масъулиятли беллашувларни бошқарди.
Рамзиддин Бешимович қайд этган натижалари учун давлатимиз томонидан "Шуҳрат" медали, "Дўстлик" ордени ва "Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи" фахрий унвонлари билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Рамзиддин Саидовни бугунги таваллуд айёми билан муборакбод этади ва унга узоқ умр, мустаҳкам саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Рамзиддина Саидова!
Сегодня один из ярких представителей узбекского дзюдо Рамзиддин Саидов празднует свой День рождения.
Рамзиддин Саидов родился 14 апреля 1982 года в Бухаре. Участник Олимпийских игр Афина-2004 и Лондон-2012. Неоднократно поднимался на высшую ступень пьедестала почёта на турнирах серии «Большого шлема» и Гран-при. На сегодняшний день продолжает свою деятельность в качестве судьи международной категории. Благодаря своей справедливой и качественной работе Международная федерация дзюдо часто назначает Рамзиддина Саидова в качестве судьи на самых крупных и важных турнирах. Не исключение и Олимпиада Токио-2020, на которой он также судил ответственные и центральные поединки.
За свои высокие достижения удостоен почётного звания "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан", медали "Шухрат", а также является кавалером ордена "Дустлик".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Рамзиддина Саидова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и дальнейших успехов.