Жамоавий дастурда қиличбозларимизга омад етишмади
БААда қиличбозлик бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасида жаҳон чемпионати давом этмоқда. Маълум қилганимиздек, бугун сабля бўйича жамоавий дастурда ғолиблар аниқланади.
Афсуски, беллашувларда вакилларимизга озгина омад етишмади. Филиппинлик рақибаларини мағлуб этган қизларимиз иккинчи даврада туркиялик қиличбозларга 42:45 ҳисобида имкониятни бой бериб қўйишди.
Иккинчи сараланган жамоа сифатида иштирок этган йигитларимиз эса дастлабки даврадан эркин ўтишди. Иккинчи босқичда Филиппин 45:14, учинчи даврада Болгария 45:37 ҳисобида доғда қолдирилди. Бироқ чорак финалда испаниялик қиличбозларга 42:45 ҳисобида мағлуб бўлдик.
Эртадан мусобақада 20 ёшгача бўлган тоифада рапира усталари яккалик дастурида ғолиблик учун беллашишади.

В командной программе нашим фехтовальщикам не повезло
В ОАЭ продолжается чемпионат мира по фехтованию среди юниоров и молодёжи. Как мы сообщали ранее, сегодня определятся победители в командной программе на саблях.
К сожалению, нашим представителям немного не повезло на данных соревнованиях. Представительницы сборной Узбекистана, обыгравшие в стартовом противостоянии соперниц из Филиппин, во втором круге уступили турецким фехтовальщицам со счётом 42:45.
Что касается парней, то они сперва одолели оппонентов из Филиппин, 45:14, затем смогли выиграть сборную Болгарии со счётом 45:37. Однако, в четвертьфинале наши соотечественники уступили испанцам, 42:45.
Завтра в борьбу за чемпионский титул вступят рапиристы в возрастной группе до 20 лет в индивидуальной программе.