Зайнаб Дайибекова жаҳон чемпионатида бронза медалини қўлга киритди
БААда қиличбозлик бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати бошлангани ҳақида хабар берган эдик. Аҳамиятлиси, дастлабки кун вакилларимиз учун омадли ўтди.
Қизлар ўртасида сабля дастурида баҳс олиб борган жамоамиз етакчиси Зайнаб Дайибекова бронза медалини қўлга киритди. Ярим финалда америкалик Магда Скарбонкевишга қарши баҳсда вакиламиз имкониятни бой бериб қўйди. Бироқ ушбу босқичгача етиб келгани унга бронза медалини тақдим қилади.
Шунингдек, бугун кун давомида Шерзод Мамутов, Позилбек Генжебаев, Бобуржон Расулов каби вакилларимиз ҳам ўз чиқишлари билан яхши таассурот қолдиришди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Зайнаб Дайибекова ва Ўзбекистон қиличбозлик федерациясини ушбу муваффақият билан самимий қутлайди.

Зайнаб Дайибекова завоевала бронзовую медаль на ЧМ
Мы уже сообщали о том, что в ОАЭ стартовал молодёжный чемпионат мира по фехтованию. Приятно отметить, что первый день подарил сборной Узбекистана массу положительных эмоций.
Лидер отечественной команды Зайнаб Дайибекова завоевала бронзовую медаль на саблях. В полуфинале она уступила представительнице США Магде Скарбонкевиш. Но это позволило Зайнаб завоевать бронзовую награду.
Также сегодня на первенстве планеты выступили представители сборной Узбекистана: Шерзод Мамутов, Позилбек Генджебаев, Бобуржон Расулов.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Федерацию фехтования Узбекистана, Зайнаб Дайибекову и тренеров с таким результативным выступлением на столь важных состязаниях года.