Осиё чемпионати қаҳрамонлари "Бунёдкор" стадионида қарши олинди
Хабарингиз бор, 24-29 март кунлари Тожикистон пойтахти велоспортнинг шоссе йўналишидаги Осиё чемпионатига мезбонлик қилди. Унда муваффақиятли иштирок этган спортчиларимиз бугун пойтахтимизда муносиб кутиб олинди.
Велоспортчиларимизни қутлаш бошқа спорт турларига қараганда ўзгача ўтди. Мутасаддилар мусобақа қаҳрамонларини "Бунёдкор" стадионида қарши олишди. Маросимда МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов, Козим Ўринбойхўжаев бошчилигидаги Ўзбекистон велосипед спорти федерацияси вакиллари, Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш ҳамда Мудофаа вазирлиги ходимлари, спортчиларимизнинг яқинлари иштирок этишди.
Қитъамизнинг 23 мамлакатидан ташриф буюрган спортчилар билан кечган рақобатда ҳамюртларимиз 5 та олтин, 1 та кумуш ва 2 та бронза медалларини қўлга киритиб, умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни эгаллашган эди. Қайд этиш жоиз, бу жамоамизнинг Осиё чемпионатлари тарихидаги энг яхши натижаси бўлди.
Маросимда мутасаддилар спортчиларимизни ушбу улкан муваффақият билан қутлаб, уларга келгуси мусобақаларда, жумладан жорий йил Ханчжоу шаҳрида ўтадиган Осиё ўйинларида ҳам чемпионлик шоҳсупасига кўтарилишларини тилашди.

Героев чемпионата Азии почётно встретили на стадионе "Бунёдкор"
С 24 по 29 марта в столице Таджикистана состоялся чемпионат Азии по велоспорту. Успешных соотечественников сегодня достойно встретили в столице.
Официальные лица поздравили героев соревнований на стадионе "Бунёдкор". В церемонии приняли участие заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов, представители Федерации велосипедного спорта Узбекистана во главе с Козимом Уринбойхуджаевым, сотрудники Министерства развития спорта и Министерства обороны Республики Узбекистан, близкие и родные спортсменов.
Напомним, что на данных континентальных стартах наши соотечественники завоевали: 5 золотых, 1 серебряную и 2 бронзовые медали. А это позволило им среди 23-х стран-участниц занять второе место в общекомандном зачёте. Стоит отметить, что это лучший результат сборной Узбекистана по велоспорту в истории чемпионатов Азии.
На мероприятии официальные лица поздравили наших спортсменов с этим успехом и пожелали им дальнейших успехов, удачных выступлений на предстоящих соревнованиях, в том числе Азиатских играх Ханчжоу-2022.