Таиландда яна бир бор мадҳиямиз янгради
Таиландда байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича Осиё чемпионати бошлангани ҳақида хабар берган эдик. Спортчиларимиз куннинг иккинчи ярмида ҳам муваффақиятли иштирок этиб, яна 6 та медалга сазовор бўлишди.
Ёш каноэчиларимиздан тузилган тўртлик экипаж ўз ёш тоифаларида барча рақибларини ортда қолдириб, олтин медалга сазовор бўлди. Шунингдек, жамоамиз ҳисобига яна 4 та кумуш ва 1 та бронза медаллари ҳам ёзиб қўйилди. Бугунги куннинг сўнгги дастурларида шоҳсупага кўтарилган спортчиларимиз:
Катталар, кумуш медаль:
С-4: Нурислом Тўҳтасин ўғли, Элёржон Мамадалиев, Артур Гулиев, Владлен Денисов
К-1: Екатерина Шубина
К-4: Шоҳруҳбек Азамов, Вильям Ибрагимов, Самандар Ҳайдаров, Шаҳриёр Маҳкамов
С-2: Владлен Денисов, Герасим Кочнев
С-4: Самандар Набиев, Муҳаммадали Мирисманов, Азимжон Сотиболдиев, Камолиддин Раҳматуллаев
К-2: Ксения Ивлиева, Дилшода Абдураҳмонова
Эслатиб ўтамиз, куннинг биринчи ярмида спортчиларимиз 5 та олтин, 5 та кумуш ва 1 та бронза медалларини қўлга киритишган эди. Шу тариқа, бугун жамғарилган медаллар 6 та олтин, 9 та кумуш ва 2 та бронзани ташкил этмоқда.
Маълумот учун, барча йўналишлар 1000 метр масофага ўтказилди. Ёшлар тоифаси 18 ёшгача бўлган спортчилар ўртасида ташкил этилди.

В Таиланде вновь прозвучал Государственный гимн Республики Узбекистан
Ранее мы сообщали о том, что в Таиланде стартовал чемпионат Азии по гребле на байдарках и каноэ. Наши спортсмены успешно выступили и во второй половине дня, завоевав ещё 6 медалей.
Отечественные атлеты в какоэ-четвёрке завоевали золотую медаль, опередив всех своих соперников. Также на счету команды Узбекистана: 4 серебряные и 1 бронзовая награды.
С-4: Нурислам Тухтасин угли, Эльёржон Мамадалиев, Артур Гулиев, Владлен Денисов,
К-1: Екатерина Шубина,
К-4: Шохрухбек Азамов, Вильям Ибрагимов, Самандар Хайдаров, Шахриёр Махкамов;
С-2: Владлен Денисов, Герасим Кочнев.
С-4: Самандар Набиев, Мухаммадали Мирисманов, Азимжон Сотиболдиев, Камолиддин Рахматуллаев;
К-2: Ксения Ивлиева, Дилшода Абдурахмонова.
Напомним, что в первой половине дня наши соотечественники завоевали: 5 золотых, 5 серебряных и 1 бронзовую медали. Таким образом, за сегодняшний день копилка делегации Узбекистана пополнилась: 6 золотыми, 9 серебряными и 2 бронзовыми наградами.