Пекин-2022: Олимпия ва Паралимпия ўйинлари давомида коронавирус билан боғлиқ статистика эълон қилинди
Ортда қолган Пекин-2022 Олимпия ва Паралимпия ўйинлари ташкилий қўмитаси ҳар икки мусобақа арафасида тадбирга алоқадор барчадан олинган коронавирус тестлари бўйича статистикани эълон қилди. Унга кўра, жорий йилнинг 23 январь – 13 март саналари оралиғида 2 546 100 бора тест олинга ва уларнинг 463 таси ижобий натижа кўрсатган.
Буни 4-20 февраль кунлари ўтган Олимпия ўйинлари кесимида таҳлил қилинса, 1.9 миллион тест ва 437 та ижобий кўрсаткичга тўғри келади. 4-13 март саналарида ўтган Паралимпия ўйинларида тахминан 600 минг та тестнинг 26 тасидан ижобий жавоб олинган.

Пекин-2022: опубликована статистика по количеству заражённых коронавирусом во время зимних Олимпийских и Паралимпийских игр
Организационный комитет Олимпийских и Паралимпийских игр 2022 года в Пекине накануне опубликовал статистику по тестам на коронавирус, взятым у всех, кто принимал участие в главных стартах четырёхлетия. По информации Оргкомитета Пекин-2022, в период с 23 января по 13 марта было взято 2 546 100 тестов на выявление вируса, 463 из которых дали положительный результат.
Если проанализировать их в разрезе зимних Олимпийских игр, прошедших с 4 по 20 февраля, то это соответствует 1.9 миллионов тестов, из которых 437 дали положительный показатель. На Паралимпийских играх же, которые состоялись с 4 по 13 марта, положительный ответ равен 26 из примерно из 600 тысяч тестов, взятых во время соревнований.