Энг кучли оғир атлетикачиларимиз Хивада жам бўлишди
Хоразм вилоятида оғир атлетика бўйича ўсмирлар ва катталар ўртасида Ўзбекистон чемпионати старт олмоқда. Айни пайтда юртимизнинг энг сара полвонлари Хивага етиб келишди.
Регламентга кўра, бугун барча жамоа ва спортчиларни якуний рўйхатдан ўтказиш, ҳакамлар йиғилиши каби тадбирлар ўтказилади. Эртадан эса ўсмирлар тоифасидаги баҳсларга старт берилади. Эслатиб ўтамиз, 15-18 март кунлари ўсмирлар, 19-21 март кунлари катталар ўртасидаги баҳслар ўрин олган. Мусобақада Акбар Жўраев, Руслан Нурудинов каби Олимпия ўйинлари чемпионлари, шунингдек, Достон Ёқубов, Адҳамжон Эргашев каби жаҳон чемпионати ғолиб ва совриндорлари ҳам иштирок этишади.

В Хиве собрались наши сильнейшие тяжелоатлеты
В Хорезмской области стартует чемпионат Узбекистана по тяжёлой атлетике среди юниоров и взрослых. К этому моменту в Хиву прибыли лучшие представители данной дисциплины страны.
Согласно регламенту, сегодня пройдёт заключительная регистрация всех команд и спортсменов, а также собрание судей. Завтра стартуют соревнования среди юниоров, которые продлятся до 18 марта, а 19-21 марта лучших определят в соревнованиях среди взрослых. В первенстве примут участие чемпионы Олимпийских игр Акбар Джураев, Руслан Нурудинов, а также победители и призёры чемпионатов мира Достон Якубов, Адхамжон Эргашев. А это в свою очередь, придаст состязаниям ещё большую зрелищность и высокую конкуренцию среди участников.