Миразизбек Мирзаҳалиловни табриклаймиз!
Бугун бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Миразизбек Мирзаҳалилов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Миразизбек Мирзаҳалилов 1995 йил 27 февраль куни Фарғона вилоятида таваллуд топган. 2018 йил Индонезияда ўтказилган Осиё ўйинлари ғолиби, 2019 йил Россиянинг Екатеринбург шаҳрида ўтказилган бокс бўйича жаҳон чемпионати олтин медал соҳиби. 2019 йил эришган натижалари учун Президентимиз томонидан “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони билан тақдирланган. Токио-2020 Олимпия ўйинлари иштирокчиси.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Миразизбек Мирзаҳалиловни бугунги таваллуд айёми билан муборакбод этиб, унга узоқ у

27 Февраля 2022 2536
Сегодня представитель сборной Узбекистана по боксу Миразизбек Мирзахалилов отмечает свой день рождения.
Миразизбек Мирзахалилов родился 27 февраля 1995 года в Ферганской области. Победитель Азиатских игр 2018 года в Индонезии, обладатель золотой медали чемпионата мира 2019 года в Екатеринбурге. За достигнутые результаты в 2019 году со стороны Президента награждён почётным званием “Узбекистон ифтихори”. Участник Олимпийских игр Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Миразизбека Мирзахалилова с Днём рождения, желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших побед.