Шуҳрат Салаев: "Кейинги йилги "Turkish Open" мусобақасида олтин медаль олишни мақсад қилдим"
Туркияда бўлиб ўтган "Turkish Open" халқаро мусобақасида кумуш медали соҳиби бўлган Шуҳрат Салаев Ўзбекистон таэквондо WT ассоциацияси матбуот хизматига интервью берди.
"Turkish Open" биз учун 2022 йилдаги биринчи халқаро мусобақа бўлди. Мусобақада финалга қадар етиб бордим, ҳал қилувчи беллашувда ўз айбим билан ютқазиб қўйдим.
Бунгача "Turkish Open"да икки бор қатнашгандим ва иккаласида ҳам бронза медалини қўлга киритгандим. Бу сафар кумуш медалига эга чиқдим. Кейинги йил олтин медални қўлга киритишни мақсад қилдим ва бунинг учун боримни бераман. Йўл қўйган хатоларим устида ишлайман ва навбатдаги мусобақаларга пухта тайёргарлик кўраман.
Айни пайтда Тошкентда март ойидаги халқаро мусобақаларга тайёргарлик жадал суръатларда давом этмоқда. Яратиб берилаётган шароитлар аъло даражада, нолишга сабаб йўқ", - деди Шуҳрат Салаев.

19 Февраля 2022 3906
Серебряный призёр международного турнира "Turkish Open" Шухрат Салаев дал интервью пресс-службе Ассоциации таэквондо WT Узбекистана.
"Данный турнир стал для нас первым международным соревнованием в 2022 году. В соревнованиях дошёл до финала, в решающем поединке проиграл по своей вине.
До этого я дважды участвовал в "Turkish Open" и в обоих случаях завоёвывал бронзовую медаль. На этот раз я выиграл серебряную награду. Я поставил перед собой цель выиграть золотую медаль в следующем году, и сделаю всё возможное для этого. Работаю над своими ошибками и тщательно готовлюсь к следующим соревнованиям.
В настоящее время в Ташкенте полным ходом идёт подготовка к международным состязаниям в марте месяце. Условия, которые создаются для нас - отличные", - сказал Шухрат Салаев.