Пойтахтимизда республикамизнинг энг кучли самбочилари аниқланади
Тошкентда самбо бўйича эркаклар, аёллар ўртасида ва жанговар йўналишида Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтади. Мамлакатнинг энг кучли самбочилари турли вазн тоифаларида ўзаро кураш олиб борадилар.
21-23 феврал кунлари "Универсал" спорт мажмуасининг гиламларида республиканинг машҳур самбочилари иштирокида ёрқин беллашувлар ўтказилади.
Ушбу Ўзбекистон чемпионатида бир нечта медаллар жамланмаси ўйналади ва энг кучли спортчилар жорий спорт мавсумининг бўлажак мусобақаларида иштирок этиш ҳуқуқига эга бўладилар.

17 February 2022 6451
Tashkent will host the Uzbekistan 2022 Sambo Championship among men and women, as well as combat SAMBO. The strongest martial artists of the country in various weight categories will participate in it.
On February 21-23, bright duels will be held on the carpets of the Universal sports complex with the participation of famous sambo wrestlers of the republic, who have worthy performances at the largest international tournaments.
Several sets of awards will be awarded at the current championship of Uzbekistan and the strongest athletes will be awarded the right to participate in the upcoming competitions of the current sports season.