Республиканинг энг кучли шпагачилари пойтахтда йиғилди
Тошкентда қиличбозлик бўйича Ўзбекистон Кубоги баҳслари давом этмоқда. Мазкур турнирнинг асосий мақсадларидан бири йилнинг масъулиятли стартлари олдидан терма жамоага истеъдодли ва муносиб номзодларни саралаб олишдир.
Мусобақада мамлакатимизнинг турли вилоятлардан ташриф буюрган 150 дан зиёд спортчилар иштирок этишмоқда. Жумладан, Андижон, Навоий, Бухоро, Самарқанд, Наманган, Тошкент вилоятлари ва Қорақалпоғистон Республикасидан келган спортчилар чемпионлик учун кураш олиб бормоқда.
Мусобақа муросасиз курашларга бой. Боиси энг кучли атлетлар чемпионлик унвонини қўлга киритиши билан бирга республика ва халқаро миқёсдаги нуфузли мусобақаларда иштирок этиши кўзда тутилган.

16 February 2022 6050
The drawing of the Uzbekistan Sword Cup continues in Tashkent. One of the main goals of this tournament is to select a talented and worthy candidate for the national team before the responsible starts of the year.
In total, over 150 athletes representing various regions of the country take part in the competitions. In particular, athletes from Andijan, Navoi, Bukhara, Samarkand, Namangan, Tashkent regions and the Republic of Karakalpakstan are competing for the championship title.
The confrontations take place in a tense and uncompromising struggle, because the championship title and participation in prestigious competitions, both republican and international, are at stake.