Бугун таниқли боксчимиз Исроил Мадримов ва енгил атлетика бўйича терма жамоамиз вакили Екатерина Воронина ўз таваллуд айёмини нишонлашмоқда.
Исроил Модрахимович Мадримов 1995 йил 16 февраль куни Хоразм вилоятида туғилган. -75 кг вазн тоифасида 2017 йил Осиё чемпионати, 2018 йил Осиё ўйинлари ғолиби. Боксчимиз Индонезияда ўтган Осиё ўйинларида терма жамоамиз байроқдори бўлган. Айни пайтда профессионал боксда «The Dream» номи остида танилаётган Мадримов 8 та жанг ўтказди ва уларнинг барчасида ғалаба қозонишга эришди.
Екатерина Александровна Воронина 1992 йил 16 февраль куни Тошкент шаҳрида таваллуд топган. Етти кураш бўйича 2014 йил Осиё ўйинлари, 2015 йил Осиё чемпионатида олтин медални қўлга киритган. Беш кураш ва етти кураш бўйича Ўзбекистон рекордчиси. Рио-2016 ҳамда Токио-2020 Олимпия ўйинларида юртимиз шарафини ҳимоя қилган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳар икки спортчимизни ҳам бугунги айём билан муборакбод этиб, уларга мустаҳкам соғлик ва янги муваффақиятлар тилаб қолади.

16 Февраля 2022 3954
Сегодня свой день рождения отмечают наш знаменитый боксёр Исраил Мадримов и представительница сборной по лёгкой атлетике Екатерина Воронина.
Исраил Модрахимович Мадримов родился 16 февраля 1995 года в Хорезмской области. Победитель чемпионата Азии 2017 года, Азиатских игр 2018 года в весовой категории до 75 кг. Боксёр был знаменосцем нашей сборной на Азиатских играх в Индонезии. На данный момент Мадримов, известный в профессиональном боксе по прозвищу "The Dream", провёл 8 боев и во всех из них сумел одержать победу.
Екатерина Александровна Воронина родилась 16 февраля 1992 года в Ташкенте. В семиборье выиграла золотые медали Азиатских игр 2014 года, континентального первенства 2015 года. Рекордсменка Узбекистана по пятиборью и семиборью. Защищала честь нашей страны на Олимпийских играх в Рио-2016 и Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет наших спортсменов с сегодняшним днём, желает им крепкого здоровья и новых успехов.