Сирдарёда волейбол бўйича Ўзбекистон чемпионати ўз якунига етди
Сирдарё вилояти Боёвут тумани болалар ва ўсмирлар спорт мактабида 7-13 февраль кунлари волейбол бўйича 2010 йилда туғилган ва ундан кичик ёшдаги ўғил болалар ҳамда қизлар ўртасида Ўзбекистон чемпионати ўтказилди. Мусобақада вилоятлар, Қорақалпоғистон Республикаси ва Тошкент шаҳридан жами 350 нафарга яқин ўғил-қиз ғолиблик учун баҳс олиб боришди.
Ўғил болалар ўртасида кечган баҳсларда жами 13та жамоа 4 гуруҳга бўлинган ҳолда ўзаро мусобақалашди. Мусобақага фақат Сурхондарё вилояти вакиллари етиб келишмади. Қизлар ўртасидаги баҳсларда эса 11та жамоа иштирок этди.
Якуний натижаларга кўра қизлар ўртасидаги баҳсларда ғолиб ва совриндорлар қуйидагича кўриниш олди:
1. Наманган вилояти;
2. Фарғона вилояти;
3. Сирдарё ва Тошкент вилояти.
Ўғил болалар ўртасидаги баҳсларда:
1. Андижон вилояти;
2. Қашқадарё вилояти;
Ушбу мусобақа 2025 йилда Тошкент шаҳрида ўтказиладиган ўсмирлар ёзги Осиё ўйинларига селекция вазифасини ўтаб беради.

15 Февраля 2022 2746
В детско-юношеской спортивной школе Боевутского района Сырдарьинской области с 7 по 13 февраля состоялся чемпионат Узбекистана по волейболу среди юношей и девушек 2010 года рождения и младше. В соревнованиях приняли участие около 350 представителей данной дисциплины из областей, Республики Каракалпакстан и города Ташкента.
В соревнованиях среди юношей 13 команд соревновались между собой в 4 группах. На состязания не приехали только представители Сурхандарьинской области. В турнире среди девушек приняли участие 11 команд.
Результаты. Девушки:
1. Наманганская область;
2. Ферганская область;
3. Сырдарьинская и Ташкентская области.
1. Андижанская область;
2. Кашкадарьинская область;
Стоит отметить, что данный турнир послужит отбором на летние юношеские Азиатские игры 2025 года в Ташкенте.