Рустам Шоабдураҳмонов таэквондочиларимизнинг тайёргарлик режалари билан танишди
МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмоновнинг терма жамоаларимиз базаларига амалга ошираётган ташрифи давом этади. Бу гал Миллий Олимпия қўмитаси раҳбари Ўзбекистон таэквондо WT ассоциациясида бўлди.
Хабарингиз бор, БААнинг Фужайра шаҳрида бўлиб ўтган G2 тоифасидаги халқаро мусобақада терма жамоамиз муваффақиятли иштирок этиб, умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритиб қайтди. Дастлаб таэквондочиларимизнинг машғулотини кузатган МОҚ раҳбари қўлга киритилган ғалаба билан уларни қутлаб, келгуси мусобақаларда ҳам омад тилаб қолди. Шундан сўнг ассоциация мутасаддилари ва мураббийлар штаби билан учрашув бўлиб ўтди.
“Ассоциацияда узоқ йиллик тажрибага эга кучли жамоа шаклланган. Раис Шерзод Ташматовнинг режалари билан Олимпия ўйинларида олтин медаль олишга эришдик. Бироқ бу билан тўхтаб қолмаслигимиз керак. Бутун дунё спортида катта рақобат кетаётганига гувоҳмиз. Ҳар бир спортчининг саломатлиги биз учун аҳамиятли. Қўмитамиз қошидаги РСТИАМ мутасаддилари билан барча спортчиларимизнинг саломатлигини жиддий назоратга олиш бўйича йиғилиш ўтказдик. Ўйлаймизки, бундай ҳаракатлар тез орада ўз самарасини беради. Давлатимиз қўллаб-қувватлар экан, тизимли режа ва темир интизом билан ҳар қандай маррага эриша оламиз”, – деди Рустам Шоабдураҳмонов.
Суҳбат давомида ҳар бир вазн тоифасидаги таэквондочиларимизнинг жорий йил Ханчжоуда бўлиб ўтадиган Осиё ўйинларига тайёргарлик режалари батафсил кўриб чиқилди. Бу борада МОҚ раҳбари асосий таркиб билан бирга кучли захира спортчиларини тайёрлаш, олиб борилаётган тиббий-биологик таъминотни янада кучайтириш бўйича ўз кўрсатмаларини бериб ўтди.

Рустам Шаабдурахманов ознакомился с планами подготовки таэквондистов
Визит председателя НОК Рустама Шаабдурахмонова на базы сборных команд продолжается. На этот раз глава Национального Олимпийского комитета Узбекистана посетил Ассоциацию таэквондо WT.
Известно, что отечественная сборная по данной дисциплине выступила успешно на международном турнире категории G2 в Фуджейре (ОАЭ) заняв первое место в общекомандном зачёте. Глава НОК, который вначале наблюдал за тренировками наших единоборцев, поздравил их с победой и пожелал удачи в предстоящих соревнованиях. После этого состоялась встреча с официальными лицами Ассоциации и тренерским штабом.
"В Ассоциации сформировалась сильная команда с многолетним опытом работы. Благодаря планам председателя Шерзода Ташматова нам удалось завоевать золотую медаль на Олимпийских играх. Но мы не должны останавливаться на достигнутом. Мы видим, что во всём мире идёт огромная конкуренция. Здоровье каждого спортсмена важно для нас. Мы провели совещание с должностными лицами РНПЦСМ при нашем Комитете, чтобы взять под строгий контроль состояние здоровья всех наших атлетов. Думаю, что такие действия скоро принесут свои плоды. Благодаря поддержке государства, системному плану и железной дисциплине мы сможем достичь любой цели", – отметил Рустам Шаабдурахманов.
В ходе беседы были подробно рассмотрены планы тщательной подготовки в каждой весовой категории к предстоящим в этом году Азиатским играм в Ханчжоу. В этой связи руководитель НОК дал свои указания по подготовке вместе с основным составом и сильных спортсменов резерва, а также дальнейшему усилению медико-биологического обеспечения.