Рустам Шоабдураҳмонов таэквондочиларимизнинг тайёргарлик режалари билан танишди
МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмоновнинг терма жамоаларимиз базаларига амалга ошираётган ташрифи давом этади. Бу гал Миллий Олимпия қўмитаси раҳбари Ўзбекистон таэквондо WT ассоциациясида бўлди.
Хабарингиз бор, БААнинг Фужайра шаҳрида бўлиб ўтган G2 тоифасидаги халқаро мусобақада терма жамоамиз муваффақиятли иштирок этиб, умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритиб қайтди. Дастлаб таэквондочиларимизнинг машғулотини кузатган МОҚ раҳбари қўлга киритилган ғалаба билан уларни қутлаб, келгуси мусобақаларда ҳам омад тилаб қолди. Шундан сўнг ассоциация мутасаддилари ва мураббийлар штаби билан учрашув бўлиб ўтди.
“Ассоциацияда узоқ йиллик тажрибага эга кучли жамоа шаклланган. Раис Шерзод Ташматовнинг режалари билан Олимпия ўйинларида олтин медаль олишга эришдик. Бироқ бу билан тўхтаб қолмаслигимиз керак. Бутун дунё спортида катта рақобат кетаётганига гувоҳмиз. Ҳар бир спортчининг саломатлиги биз учун аҳамиятли. Қўмитамиз қошидаги РСТИАМ мутасаддилари билан барча спортчиларимизнинг саломатлигини жиддий назоратга олиш бўйича йиғилиш ўтказдик. Ўйлаймизки, бундай ҳаракатлар тез орада ўз самарасини беради. Давлатимиз қўллаб-қувватлар экан, тизимли режа ва темир интизом билан ҳар қандай маррага эриша оламиз”, – деди Рустам Шоабдураҳмонов.
Суҳбат давомида ҳар бир вазн тоифасидаги таэквондочиларимизнинг жорий йил Ханчжоуда бўлиб ўтадиган Осиё ўйинларига тайёргарлик режалари батафсил кўриб чиқилди. Бу борада МОҚ раҳбари асосий таркиб билан бирга кучли захира спортчиларини тайёрлаш, олиб борилаётган тиббий-биологик таъминотни янада кучайтириш бўйича ўз кўрсатмаларини бериб ўтди.

9 February 2022 5001
The visit of the chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmonov to the bases of the national teams continues. This time, the head of the National Olympic Committee of Uzbekistan visited the WT Taekwondo Association.
It is known that the national team in this discipline performed successfully at the international G2 tournament in Fujairah (UAE), taking first place in the team competition. The head of the NOC, who initially watched the training of our martial artists, congratulated them on their victory and wished them good luck in the upcoming competitions. After that, a meeting was held with the officials of the Association and the coaching staff.
"The Association has formed a strong team with many years of experience. Thanks to the plans of Chairman Sherzod Tashmatov, we managed to win a gold medal at the Olympic Games. But we must not stop there. We see that there is a huge competition all over the world. The health of every athlete is important to us. We held a meeting with officials of the RNCSM under our Committee to take strict control of the health status of all our athletes. I think that such actions will soon bear fruit. Thanks to the support of the state, a systematic plan and iron discipline, we will be able to achieve any goal," said Rustam Shaabdurakhmanov.
During the conversation, the plans for thorough preparation in each weight category for the upcoming Asian Games in Hangzhou this year were discussed in detail. In this regard, the head of the NOC gave his instructions on the preparation of strong reserve athletes together with the main staff, as well as further strengthening of medical and biological support.