Вилоятда йилқичилик ва от спорти шинавандалари учун икки ажойиб база бунёд этилди. Улардан бири Андижон шаҳрида фойдаланишга топширилган “King Horse” клуби бўлса, иккинчиси “Чавандозлар мактаби” базаси.
“King Horse” клуби хусусий мақомга эга бўлиб, кўплаб замонавий шароитларга эга. “Чавандозлар мактаби” эса Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси қошида ташкил этилди. Ушбу маскан ҳам бир вақтнинг ўзида кўплаб наслдор отларни парваришлаш ва уларни мусобақаларга тайёрлаш йўлида хизмат қилади.
Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерацияси раиси Баҳромжон Газиев ва федерация бош котиби Нодирбек Ибрагимов Андижон вилоятига сафар уюштириб, мазкур объектлардаги шароитлар билан яқиндан танишдилар. Қолаверса, мусобақага тайёргарлик даражасини кўздан кечириш жараёнида ўзларининг керакли тавсияларини бериб ўтишди.
Мутасаддилар Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Андижон вилояти бошқарма бошлиғи, полковник А.Ортиқов билан биргаликда “Чавандозлар мактаби”ни ҳам кўздан кечириб, унинг фаолиятини янада ривожлантириш бўйича керакли тавсиялар беришди.

4 February 2022 6835
Two wonderful bases have been built in the region for fans of horse breeding and equestrian sports. One of them is the King Horse Club, based in the city of Andijan, and the other is the base of the Riding School.
The King Horse Private Club has many modern amenities. The "Riding School" is organized under the National Guard of the Republic of Uzbekistan. This place also serves simultaneously to keep many thoroughbred horses and prepare them for competitions.
Chairman of the Federation of Horse Breeding and Equestrian Sports of Uzbekistan Bahromjon Gaziev, Secretary General of the Federation Nodirbek Ibragimov visited the Andijan region on a business visit, where they got acquainted with the conditions at these facilities. In addition, during the review of the level of preparation for the competition, they gave their necessary recommendations.
Officials of the Federation, together with the head of the Department of the National Guard of the Republic of Uzbekistan for the Andijan region, Colonel A.Ortikov, also visited the "Riding School", and gave the necessary advice and suggestions for further strengthening its activities.