Вилоятда йилқичилик ва от спорти шинавандалари учун икки ажойиб база бунёд этилди. Улардан бири Андижон шаҳрида фойдаланишга топширилган “King Horse” клуби бўлса, иккинчиси “Чавандозлар мактаби” базаси.
“King Horse” клуби хусусий мақомга эга бўлиб, кўплаб замонавий шароитларга эга. “Чавандозлар мактаби” эса Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси қошида ташкил этилди. Ушбу маскан ҳам бир вақтнинг ўзида кўплаб наслдор отларни парваришлаш ва уларни мусобақаларга тайёрлаш йўлида хизмат қилади.
Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерацияси раиси Баҳромжон Газиев ва федерация бош котиби Нодирбек Ибрагимов Андижон вилоятига сафар уюштириб, мазкур объектлардаги шароитлар билан яқиндан танишдилар. Қолаверса, мусобақага тайёргарлик даражасини кўздан кечириш жараёнида ўзларининг керакли тавсияларини бериб ўтишди.
Мутасаддилар Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Андижон вилояти бошқарма бошлиғи, полковник А.Ортиқов билан биргаликда “Чавандозлар мактаби”ни ҳам кўздан кечириб, унинг фаолиятини янада ривожлантириш бўйича керакли тавсиялар беришди.

Большой праздник для любителей конного спорта в Андижанской области
В области построены две замечательные базы для любителей коневодства и конного спорта. Одним из них является клуб "King Horse", основанный в городе Андижан, а другой-база "Школы верховой езды".
Частный клуб "King Horse" располагает множеством современных удобств. "Школа верховой езды" организована при Национальной гвардии Республики Узбекистан. Это место также служит одновременно для содержания многих породистых лошадей и подготовки их к соревнованиям.
Председатель Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана Бахромжон Газиев, Генеральный секретарь Федерации Нодирбек Ибрагимов посетили Андижанскую область с деловым визитом, в котором ознакомились с условиями на данных объектах. Кроме того, в процессе обзора уровня подготовки к соревнованиям они дали свои необходимые рекомендации.
Должностные лица Федерации вместе с начальником управления Национальной гвардии Республики Узбекистан по Андижанской области полковником А.Ортиковым также побывали в "Школе верховой езды", и дали необходимые советы и предложения по дальнейшему усилению её деятельности.