Тошкент вилоятида оммавий мусобақалар қизғин давом этмоқда
Айни кунларда Тошкент вилоятининг бир қатор туман ва шаҳарларида турли оммавий спорт мусобақалари ва кўплаб тадбирлар ўтказилмоқда.
Жумладан, Бекобод туманида мини-футбол бўйича раҳбар кубоги баҳслари бўлиб ўтди. Унда тумандаги ушбу спорт ихлосмандлари ғолиблик учун беллашдилар. Муросасиз кечган ўйинлар якунида БЎСМ мураббийлари ғолиб бўлишди.
Олмалиқ шаҳрида эса жисмоний тарбия мураббийлари армрестлинг ва стол тенниси баҳсларида беллашиб, шогирдларига чиройли ўрнак намойиш қилдилар.
Яна бир эътиборли тадбир Бўстонлиқ туманида ташкил этилди. Унда Туризм ва спорт вазирлиги, ЎзДЖТСУ, волонтёрлар уюшмаси ҳамкорлигида “Оммавий спортни кенг татбиқ этиш” мавзусида семинар ташкил этилди. Унда иштирок этган мутасаддилар Президентимиз томонидан илгари сурилаётган ушбу йўналиш бўйича амалга оширилаётган ишлар ҳақида батафсил маълумот бериб, иштирокчилар билан ўз тажрибаларини ўртоқлашишди.

В Ташкентской области продолжаются массовые соревнования
В настоящее время в ряде районов и городов Ташкентской области проводятся различные массовые спортивные соревнования и многочисленные мероприятия.
В частности, в Бекабадском районе прошли матчи по мини-футболу. В состязаниях участвовали любители этого вида спорта, которые вели бескомпромиссную борьбу за победу. В итоге захватывающих и интересных игр первое место заняли тренеры ДЮСШ.
А в Алмалыке тренеры по физической культуре выступили на соревнованиях по армрестлингу и настольному теннису, тем самым, показали прекрасный пример своим ученикам.
Ещё одно масштабное мероприятие было организовано в Бостанлыкском районе. На нём совместно с Министерством Туризма и спорта, УзГосУФК ассоциацией волонтёров был организован семинар на тему “Широкое развитие массового спорта”. Участвовавшие в нём должностные лица подробно рассказали о проводимой работе в этом направлении, продвигаемой Президентом, и поделились с участниками своим опытом.