Ўзбекистон оғир атлетика федерацияси ўз дарғасини муносиб қутлади
Кеча ўзбек оғир атлетикасининг отаси Эркин Каримов 80 ёшни қарши олгани эди. Бугун “Ўзбекистон” меҳмонхонасида Ўзбекистон оғир атлетика федерацияси ташаббуси билан дастурхон ёзилди.
Тадбирда Туризм ва спорт вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитаси ходимлари, Шаҳрулло Маҳмудов бошчилигидаги Ўзбекистон оғир атлетика федерацияси вакиллари, Ўзбекистон Республикаси Қурилиш вазирлиги, Касаба уюшмалари федерацияси мутасаддилари, Эркин ота билан узоқ вақт юртимиз спорти ривожида хизмат қилган фахрийлар, оила-аъзолари, спортчиларимиз иштирок этишди. Йиғилганлар кун қаҳрамонининг самарали ҳаёт йўли, барчага ўрнак бўладиган хислатлари ҳақида яна бир бор гапириб ўтдилар ва ўзлари тайёрлаб келган совғаларини тақдим қилишди.
Тадбир давомида Ўзбекистон оғир атлетика федерацияси томонидан 2021 йил сарҳисоби ҳам ўтказилиб, йил давомида фаол меҳнат қилган ҳамкор ташкилотлар вакиллари тақдирланишди. Шунингдек, катталар ўртасидаги жаҳон чемпионатида шоҳсупага кўтарилган қаҳрамонларимизга пул мукофотлари топширилди.
Якунда Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари, Туризм ва спорт вазири Азиз Абдуҳакимовнинг Эркин ота Каримовнинг юбилей ёши муносабати билан йўллаган байрам табриги ўқиб эшиттирилди. Йиғилган барча Эркин отанинг ҳаққига дуо қилиб, у кишига узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилашди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳам Эркин Каримовни ушбу муборак айём билан яна бир бор самимий қутлайди ва у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Федерация тяжёлой атлетики Узбекистана достойно отметила 80-летие Эркина Каримова
Накануне первому в истории Узбекистана рекордсмену мира по тяжёлой атлетике Эркину Шамсиевичу исполнилось 80 лет Сегодня в отеле "Узбекистан" по инициативе Федерации тяжёлой атлетики страны был накрыт праздничный стол.
В мероприятии приняли участие представители Министерства Туризма и спорта, Национального Олимпийского комитета, Федерации тяжёлой атлетики Узбекистана во главе с Шахрилло Махмудовым, ответственные лица Министерства строительства, Федерации профсоюзов Республики Узбекистан, ветераны спорта, члены его семьи, спортсмены, долгое время служившие вместе с Эркином Каримовым в развитии спорта страны. Собравшиеся ещё раз рассказали об эффективном жизненном пути юбиляра, его качествах, которые являются примером для всех, и отметили роль его спортивных достижений в развитии здорового образа жизни среди молодёжи.
В ходе мероприятия Федерацией тяжёлой атлетики Узбекистана были также подведены итоги 2021 года и награждены представители партнёрских Организаций, тесно сотрудничавшие в течение года. Также были вручены денежные призы атлетам, достойно выступившим на домашнем чемпионате мира.
В заключение было зачитано праздничное поздравление заместителя Премьер-министра, министра Туризма и спорта Республики Узбекистан Азиза Абдухакимова в связи с юбилеем Эркина Шамсиевича. Все собравшиеся пожелали ему долголетия и крепкого здоровья.
Пользуясь случаем, Национальный Олимпийский комитет Узбекистана также ещё раз искренне поздравляет Эркина Каримова с данным знаменательным событием, желает ему долгих лет жизни и всего самого наилучшего.