“Янги Ўзбекистон” мамлакатимизнинг ёш қаҳрамонига қучоқ очди
Бугун шахмат бўйича дунёнинг энг ёш жаҳон чемпиони Нодирбек Абдусатторовни тақдирлаш маросими кўплаб мутасаддилар, ҳамюртларимиз, ОАВ ва блогерларнинг диққат-марказидан ўрин олди. МОҚда ўтган тантанали тадбирдан сўнг иштирокчиларнинг барчаси ажратилган сайёҳлик автобусларида шаҳримиз кўчалари бўйлаб ҳамюртларимиз кўз ўнгида "Янги Ўзбекистон" боғига йўл олишди.
Шу тариқа маросимнинг давоми боғнинг бош майдонида ўтказилиб, унда Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари, Туризм ва спорт вазири, мамлакат шахмат федерацияси раиси Азиз Абдуҳакимов, Ёшлар ишлари агентлиги директори, Сенатор Алишер Садуллаев ва юзлаб ёшларимиз ҳамда пойтахтимиз меҳмонлари иштирок этдилар.
Тадбирда Азиз Абдуҳакимов Нодирбек Абдусатторовни қўлга киритилган муваффақият билан яна бир бор қутлаб, унинг Янги Ўзбекистоннинг спорт солномасига қўшган ҳиссаси ҳақида гапириб ўтди. Шундан сўнг Нодирбекка халқимиз кўз ўнгида Президентимиз томонидан берилган совғалар яна бир бор тақдим қилинди.
Кўтаринки руҳда ўтган маросим якунида Нодирбек Абдусатторов кўрсатилган ғамхўрлик ва эътибор учун ташаккур айтиб, келажакда бундай ишончни оқлашга ваъда берди. Шундан сўнг ёш чемпионимиз ва йиғилганлар эсдалик учун суратга тушишди.

Нодирбек Абдусатторов - продолжатель славных традиций узбекской школы шахмат
Сегодня в центре внимания многих наших официальных лиц, соотечественников, СМИ и блогеров была церемония награждения самого молодого чемпиона мира по шахматам Нодирбека Абдусаттарова. После торжественного мероприятия, прошедшего в НОК, все участники на туристических автобусах отправились по улицам нашего города в парк "Новый Узбекистан".
На праздничной церемонии награждения, состоявшейся на главной площади парка, приняли участие заместитель Премьер-Министра Республики Узбекистан, министр Туризма и спорта, председатель Федерации шахмат страны Азиз Абдухакимов, директор Агентства по делам молодёжи, Сенатор Алишер Садуллаев и сотни любителей узбекского спорта и гости столицы.
На мероприятии Азиз Абдухакимов ещё раз поздравил Нодирбека Абдусаторова с достигнутым успехом и отметил его вклад в развитие спортивного движения Нового Узбекистана.
В завершение церемонии, прошедшей в приподнятом настроении, юный интеллектуал поблагодарил за оказанную заботу и внимание и пообещал в будущем оправдать доверие, оказанное многомиллионной аудиторией поклонников узбекского спорта.
В свою очередь, Национальный Олимпийский комитет ещё раз поздравляет первого самого молодого чемпиона мира с достигнутым высоким результатом и желает дальнейших успехов в жизни.