Балиқчилик ёш оғир атлетикачилар учун қўшалоқ байрам
Андижон вилоятининг Балиқчи тумани Олимпия ўйинлари рекордчиси Муаттар Набиевадек маҳоратли оғир атлетикачимизни етиштириб берган ҳудуд саналади. Ҳозирда Балиқчида Муаттар сингари жаҳон ареналарида юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилишни истовчи ёш ўғил-қизлар кўп. Байрам арафаси ана шундай ёшлар учун ўзига хос байрам туҳфаси ҳадя этилди.
Туман марказида замонавий шароитларга эга оғир атлетика зали тантанали равишда фойдаланишга топширилди. Ушбу тадбирда Балиқчи тумани ҳокими Жасурбек Абдураимов, туман секторлари раҳбарлари, "САМО" компанияси бош директори, сенатор Акромжон Ғаниев, Ўзбекистон оғир атлетика федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, Олимпия ўйинлари чемпионлари Руслан Нурудинов ва Акбар Жўраев ҳамда кўплаб андижонлик ёшлар иштирок этишди.
Тадбир давомида чемпионларимиз ёш спортчиларга давлатимиз томонидан яратиб берилаётган шароит ва имкониятлар катта экани ҳақида гапириб, бундан унумли фойдаланган ҳолда Ватанимиз ва ўз номларини дунёга танитиш учун астойдил меҳнат қилиш зарурлигини таъкидлашди. Бир сўз билан айтганда, ушбу зал балиқчилик ёшларнинг байрамона кайфиятига янада қувонч улашди.
Туман ҳокимияти ташаббуси билан қурилган ушбу залга Ўзбекистон оғир атлетика федерацияси керакли инвентарларни етказиб берди. Шунингдек, ушбу масканнинг очилишида хизмат қилган мутасадди раҳбар ва бошқа вакилларга федерациясининг эсдалик совғалари топширилди.

31 Декабря 2021 5595
Балыкчинский район Андижанской области славится своими спортсменами и жителями, которые придерживаются здорового образа жизни. Это место, где родилась и воспитывалась талантливая представительница узбекской школы тяжёлой атлетики Муаттар Набиева, которая является рекордсменкой Олимпийских игр . Сейчас в данном районе много юношей и девушек, которые следуют по стопам именитой спортсменки. Молодёжь, как и Муаттар, мечтает достойно представлять нашу страну на мировых аренах. Сегодня для юных любителей узбекского спорта был организован своеобразный праздничный подарок.
В районном центре на торжественной основе открыли зал тяжёлой атлетики, отвечающий всем современным требованиям. В мероприятии приняли участие хаким Балыкчинского района Джасурбек Абдураимов, руководители секторов района, Генеральный директор компании “Samo”, сенатор Акромжон Ганиев, первый заместитель председателя Федерации тяжёлой атлетики Узбекистана Шахрилло Махмудов, чемпионы Олимпийских игр Руслан Нурудинов и Акбар Джураев, а также представители подрастающего поколения Андижанской области.
В ходе мероприятия наши чемпионы рассказали молодым спортсменам о создаваемых государством условиях и больших возможностях, подчеркнули необходимость упорного труда для их эффективного использования и популяризации узбекского спорта, а также о том, что одной из основных целей является прославление Родины на мировой спортивной арене.
Этот зал, построенный по инициативе районных властей, Федерация тяжёлой атлетики Узбекистана снабдила необходимым инвентарём.Также на открытии данного Центра ответственным руководителям и другим представителям были вручены памятные подарки со стороны Федерации.