Сузиш бўйича Ўзбекистон кубогининг тўртинчи куни ортда қолди
Хабарингиз бор, шу кунларда пойтахтимиздаги Республика олимпия захиралари коллежида сузиш бўйича Ўзбекистон кубоги мусобақалари қизғин давом этмоқда. Бугун мусобақанинг тўртинчи куни 50 ва 800 метр масофага эркин, 200 метрга комплекс усулда сузиш бўйича эркаклар ва аёллар ўртасида мусобақалар бўлиб ўтди.
Қизғин кечган баҳсларнинг якунларига кўра 50 метрга эркин усулда сузишда тошкентлик Алексей Тарасенко белгиланган масофани 22.69 сонияда босиб ўтиб, биринчи ўринни эгаллади. Шу тариқа, тажрибали спортчимиз шахсий ҳисобдаги мусобақаларда тўртинчи олтин медалга сазовор бўлди. Батафсил:
50 метр, эркин сузиш (эркаклар)
1. Алексей Тарасенко (Тошкент) – 22.69
2. Хуршид Турсунов (Навоий) – 22.84
3. Хожиакбар Абдужалилов (РОСММ) – 23.81
Худди шу йўналишда хотин-қизлар ўртасида бўлиб ўтган мусобақада ғолиблик Республика олий спорт маҳорати мактаби вакили Наталья Критининага (27.26 сония) насиб этди.
200 метр, комплекс (эркаклар):
1. Егор Петряков (РОСММ) – 2:08.97
2. Михаил Клешко (Сирдарё) – 2:13.21
3. Алексей Тарасенко (Тошкент) – 2:16.34
Ушбу йўналишда аёллар ўртасидаги мусобақада Республика олий спорт маҳорати мактаби вакили Анастасия Зелинскаяга (2:27.86) тенг келадиган бўлмади.
Тўртинчи кунги баҳслар 800 метр масофага эркин усулда сузиш мусобақаси билан якунланди. Унда Абдужалил Абдуғаниев (9:00.03) маррага биринчи бўлиб етиб келди ва олтин медалга сазовор бўлди. Ушбу масофада кумуш медаль Никита Корниловга (9:00.63) насиб этди.

25 November 2021 4866
As you know, the Republican College of the Olympic Reserve in the capital is in the midst of the competition for the Uzbekistan Cup in swimming these days. Today, on the fourth day of the competition, competitions were held among men and women at distances of 50 and 800 meters freestyle and 200 meters complex swimming.
According to the results of the competition in freestyle swimming at a distance of 50 meters, Alexey Tarasenko from Tashkent took first place, covering the distance in 22.69 seconds. Thus, our experienced athlete won the fourth gold medal at the individual competition. More detailed:
50 meters freestyle (men)
1. Alexey Tarasenko (Tashkent) - 22.69
2. Khurshid Tursunov (Navoi) - 22.84
3. Khozhiakbar Abduzhalilov (Russia) - 23.81
Natalia Kritinina, a representative of the Republican School of Higher Sportsmanship, won the women's competition in the same direction (27.26 seconds).
200 meters, complex (men):
1. Egor Petryakov (Rosmolodezh) - 2:08.97
2. Mikhail Kleshko (Bulgaria– - 2:13.21
3. Alexey Tarasenko (Tashkent) - 2:16.34
Anastasia Zelinskaya, a representative of the Republican School of Higher Sportsmanship, had no equal in competitions among women in this direction (2: 27.86).
The competition of the fourth day ended with a freestyle swimming competition at a distance of 800 meters. Abduzhalil Abduganiev (9: 00.03) finished first and won the gold medal. The silver medal at this distance went to Nikita Kornilov (9:00.63).