Сузиш бўйича Ўзбекистон кубогининг тўртинчи куни ортда қолди
Хабарингиз бор, шу кунларда пойтахтимиздаги Республика олимпия захиралари коллежида сузиш бўйича Ўзбекистон кубоги мусобақалари қизғин давом этмоқда. Бугун мусобақанинг тўртинчи куни 50 ва 800 метр масофага эркин, 200 метрга комплекс усулда сузиш бўйича эркаклар ва аёллар ўртасида мусобақалар бўлиб ўтди.
Қизғин кечган баҳсларнинг якунларига кўра 50 метрга эркин усулда сузишда тошкентлик Алексей Тарасенко белгиланган масофани 22.69 сонияда босиб ўтиб, биринчи ўринни эгаллади. Шу тариқа, тажрибали спортчимиз шахсий ҳисобдаги мусобақаларда тўртинчи олтин медалга сазовор бўлди. Батафсил:
50 метр, эркин сузиш (эркаклар)
1. Алексей Тарасенко (Тошкент) – 22.69
2. Хуршид Турсунов (Навоий) – 22.84
3. Хожиакбар Абдужалилов (РОСММ) – 23.81
Худди шу йўналишда хотин-қизлар ўртасида бўлиб ўтган мусобақада ғолиблик Республика олий спорт маҳорати мактаби вакили Наталья Критининага (27.26 сония) насиб этди.
200 метр, комплекс (эркаклар):
1. Егор Петряков (РОСММ) – 2:08.97
2. Михаил Клешко (Сирдарё) – 2:13.21
3. Алексей Тарасенко (Тошкент) – 2:16.34
Ушбу йўналишда аёллар ўртасидаги мусобақада Республика олий спорт маҳорати мактаби вакили Анастасия Зелинскаяга (2:27.86) тенг келадиган бўлмади.
Тўртинчи кунги баҳслар 800 метр масофага эркин усулда сузиш мусобақаси билан якунланди. Унда Абдужалил Абдуғаниев (9:00.03) маррага биринчи бўлиб етиб келди ва олтин медалга сазовор бўлди. Ушбу масофада кумуш медаль Никита Корниловга (9:00.63) насиб этди.

Четвертый день Кубка Узбекистана по плаванию остался позади
Как вам известно, в столичном Республиканском колледже олимпийского резерва в эти дни в самом разгаре соревнования на Кубок Узбекистана по плаванию. Сегодня, в четвертый день соревнований, прошли соревнования среди мужчин и женщин на дистанциях 50 и 800 метров вольным стилем и 200 метров комплексным плаванием.
По итогам соревнований в плавании вольным стилем на дистанции 50 метров Алексей Тарасенко из Ташкента занял первое место, преодолев дистанцию за 22.69 секунды. Таким образом, наша опытная спортсменка завоевала четвертую золотую медаль на соревнованиях в личном зачете. Подробнее:
50 метров вольным стилем (мужчины)
1. Алексей Тарасенко (Ташкент) – 22.69
2. Хуршид Турсунов (Навои) – 22.84
3. Хожиакбар Абдужалилов (Россия) – 23.81
В соревнованиях среди женщин в этом же направлении победу одержала представительница Республиканской школы высшего спортивного мастерства Наталья Критинина (27.26 секунды).
200 метров, комплекс (мужчины):
1. Егор Петряков (Росмолодежь) – 2:08.97
2. Михаил Клешко (Болгария) – 2:13.21
3. Алексей Тарасенко (Ташкент) – 2:16.34
В соревнованиях среди женщин в этом направлении не было равных представительнице Республиканской школы высшего спортивного мастерства Анастасии Зелинской (2: 27.86).
Соревнования четвертого дня завершились соревнованием по плаванию вольным стилем на дистанции 800 метров. Абдужалил Абдуганиев (9: 00.03) финишировал первым и завоевал золотую медаль. Серебряная медаль на этой дистанции досталась Никите Корнилову (9:00.63).