Бугун спорт фидоийси, Ўзбекистон спорт курашлари ассоциацияси раиси ўринбосари Шомурод Шофайзиев ўз таваллуд айёмини нишонлаяпти.
Шомурод Муҳсинович 1966 йил, 24 ноябрь куни таваллуд топган. Ушбу мутахассис Ўзбекистон спорт курашлари ассоциацияси ташкил топгандан бери ташкилот раиси ўринбосари лавозимида фаолият олиб бормоқда. Шунингдек, маълум муддат Ўзбекистон теннис федерацияси раиси ўринбосари ва Осиё теннис федерацияси вице-президенти сифатида самарали меҳнат қилган.
Шомирод Шофайзиев узоқ йиллардан бери нафақат спорт курашлари, балки ўзбек спорти ривожи йўлида ўзининг беминнат ёрдамини бериб келмоқда. Хусусан, курашчиларимизнинг халқаро ареналарда қўлга киритаётган муваффақиятлари замирида ушбу мутахассиснинг ҳам хизматлари катта. Шомурод Муҳсиновичнинг спорт соҳасига қўшган ҳиссаси халқаро майдонда ҳам юқори баҳоланган бўлиб, Украинанинг Одесса шаҳрида ўтказилган «Олтин мангуст-2018» Халқаро мукофотининг «Жисмоний тарбия ва спорт ривожига қўшаётган ҳиссаси ҳамда халқлар орасидаги дўстликни мустаҳкамлашдаги хизматлари учун» номинациясида тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Шомурод Шофайзиевни таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

С юбилеем Шомурод Мухсинович!
Сегодня свой день рождения отмечает заместитель председателя Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана Шомурод Шофайзиев. Ему исполнилось 55 лет.
Шомурод Мухсинович родился 24 ноября 1966 года. С момента создания Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана этот специалист занимал должность заместителя председателя
Организации. Также некоторое время плодотворно работал заместителем председателя Федерации тенниса Узбекистана и вице-президентом Федерации тенниса Азии.
Шомурод Мухсинович на протяжении многих лет оказывает свою неоценимую помощь в развитии не только спортивной борьбы, но и узбекского спорта. В успехе наших борцов на международной арене велика заслуга и этого специалиста. Вклад Шомурода Шофайзиева в развитие спорта был высоко оценён и на международной арене, он выиграл в номинации «За вклад в развитие физической культуры и спорта и заслуги в укреплении дружбы между народами» Международной премии «Золотой мангуст-2018» в Одессе.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Шомурода Шофайзиева с днём рождения и желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших успехов.