Акбар Жўраевга тенги йўқ: у энди жаҳон чемпиони! Нурудиновда кумуш
Пойтахтимизда ўтказилаётган оғир атлетика бўйича жаҳон чемпионатида -109 кг вазн тоифасидаги беллашувлар якунланди. Унда иштирок этган ҳамюртимиз, Токио-2020 Олимпиадаси чемпиони Акбар Жўраев ўз вазнида мутлақ жаҳон чемпионлигини қўлга киритди
Ҳамюртимиз даст кўтариш машқида 195 кг тошни бўйсундириб, ушбу дастурда олтин медалга сазовор бўлди. Силтаб кўтариш машқида умумий ҳисобдаги чемпионлик учун Акбар Жўраев ва Руслан Нурудинов рақобат олиб боришди. Икки ажойиб полвонларимиз баҳсида Токио-2020 қаҳрамонининг қўли баланд келди.
Оғир атлетика бўйича ЖЧ.
Эркаклар, -109 кг:
1. Акбар Жўраев (Ўзбекистон) – 433 (195+238) кг
2. Руслан Нурудинов (Ўзбекистон) – 421 (185+236) кг
3. Симон Мартиросян (Арманистон) – 416 (188+228) кг
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу муваффақият билан Ўзбекистон оғир атлетика федерацияси, спортчиларимиз ва миллионлаб мухлисларимизни табриклаб қолади.

16 December 2021 5205
Competitions among athletes competing in the weight category up to 109 kg have ended at the World Weightlifting Championships in Tashkent. Our compatriot, the champion of the Tokyo 2020 Olympic Games Akbar Juraev, became the absolute world champion in his weight category.
He showed the best result in two programs, and also won a medal of the highest standard for the sum of two exercises. Akbar Juraev and Ruslan Nurudinov have risen to the podium of the home championship of the planet. Well, two-time vice-champion of the Olympic Games and winner of two World championships, Armenian Simon Martirosyan takes home the bronze.
The World Weightlifting Championship.
Men, -109 kg:
1. Akbar Juraev (Uzbekistan) – 433 (195+238) kg
2. Ruslan Nurudinov (Uzbekistan) – 421 (185+236) kg
3. Simon Martirosyan (Armenia) – 416 (188+228) kg
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the Weightlifting Federation of Uzbekistan, our athletes and the multi-million army of Uzbek sports fans on this success.