Педагогика фанлари доктори, профессор Аҳрол Рўзиевни табриклаймиз!
Бугун ўзбек ва жаҳон спортида ўз мавқеига эга бўлган ҳамюртимиз, Бирлашган кураш дунёси вице-президенти, Ўзбекистон спорт курашлари ассоциацияси раисининг ўринбосари Аҳрол Рўзиев таваллуд айёмини нишонламоқда.
Аҳрол Рўзиев 1957 йил 16 декабрь куни Тошкент шаҳрида таваллуд топган. Ўз умрини спорт курашларига бахшида қилган ҳамюртимиз бугунга келиб узоқ йиллик машаққатли меҳнатларининг самарасини кўрмоқда. Педагогика фанлари доктори, профессор Аҳрол Рўзиев айни пайтда Бирлашган кураш дунёсининг вице-президенти сифатида фаолият олиб бормоқда. Спорт курашлари бўйича терма жамоамизнинг бугунги кунда жаҳоннинг энг етакчи жамоаларидан бирига айланишида, полвонларимиз қўлга киритаётган натижаларда ушбу мутахассиснинг хизмати беқиёс.
Аҳрол Рўзиев 2007-2016 йиллар Ўзбекистон Давлат жисмоний тарбия институтида спорт ўйинлари ва миллий спорт турлари бўйича кафедра профессори, 2008-2014 йилларда FILA ижроқўм аъзоси бўлган. Фаолияти давомида “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози» (2001), иккинчи даражали “Соғлом авлод учун” (1999) ва “Фидокорона хизматлари учун” (2004) орденлари билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Аҳрол Рўзиевни таваллуд айёми билан муборакбод этиб, узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

16 December 2021 5625
Today, our compatriot, who occupies an honorable place in Uzbek and world sports, Vice-president of the United World of Wrestling, Deputy Chairman of the Wrestling Association of Uzbekistan Akhrol Ruziev celebrates his birthday.
Akhrol Ruziev was born on December 16, 1957 in Tashkent. This person, who devoted his life to wrestling, is still reaping the fruits of his many years of painstaking work. The merit of this specialist in the fact that the national wrestling team of our country is one of the leading teams in the world is invaluable.
In 2007-2016, Akhrol Ruziev was a professor at the Department of Sports Games and National Sports of the Uzbek State Institute of Physical Culture (now UzGosUFK), in 2008-2014 he worked as a member of the FILA Executive Committee. For his fruitful activity, he was awarded the orders "Honored Master of Sports of the Republic of Uzbekistan" (2001), "Soglom avlod Uchun" of the second degree (1999) and "Fidokorona hizmatlari Uchun" (2004).
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Akhrol Ruziev on his birthday and wishes him long life and good health.