Бугун бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Бобоусмон Батуров ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Бобоусмон Батуров 1994 йил 16 ноябрь куни Жиззах вилоятида таваллуд топган. -69 килограмм вазн тоифасида иштирок этадиган ҳамюртимиз 2017 йил Бокуда ўтган Ислом бирдамлиги ўйинлари, шунингдек, Осиё чемпионати ва Осиё ўйинлари ғолиби, Екатеринбург мезбонлигида ўтган жаҳон чемпионати совриндори ва «Келажак бунёдкори» медали соҳиби ҳисобланади. Токио-2020 Олимпия ўйинларида юртимиз шарафини ҳимоя қилган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бобоусмон Батуровни таваллуд айём билан табриклаб, унга сиҳат-саломатлик, узоқ умр ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

16 November 2021 4593
Bobo usmon Boturov was born on November 16, 1994 in the Jizzakh region. Performs in the category up to 69 kg . The champion of Asia, the winner of the Asian Games, in honor of him in 2017, the National Anthem of the Republic of Uzbekistan was played at the sports arena in Baku as part of the Islamic Solidarity Games. He is also the bronze medalist of the Boxing World Championship, which was held in Yekaterinburg in 2019. He was awarded the Kelazhak Bunyodkori medal. Defended the colors of the National Flag at the Tokyo 2020 Olympic Games.
The National Olympic Committee sincerely congratulates the birthday boy on his birthday, wishes him health, well-being and success.