Бугун бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Бобоусмон Батуров ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Бобоусмон Батуров 1994 йил 16 ноябрь куни Жиззах вилоятида таваллуд топган. -69 килограмм вазн тоифасида иштирок этадиган ҳамюртимиз 2017 йил Бокуда ўтган Ислом бирдамлиги ўйинлари, шунингдек, Осиё чемпионати ва Осиё ўйинлари ғолиби, Екатеринбург мезбонлигида ўтган жаҳон чемпионати совриндори ва «Келажак бунёдкори» медали соҳиби ҳисобланади. Токио-2020 Олимпия ўйинларида юртимиз шарафини ҳимоя қилган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бобоусмон Батуровни таваллуд айём билан табриклаб, унга сиҳат-саломатлик, узоқ умр ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

Поздравляем Бобоусмона Батурова!
Бобоусмон Батуров родился 16 ноября 1994 года в Джизакской области. Выступает в категории до 69 кг. Чемпион Азии, победитель Азиатских игр, в честь него в 2017 году на спортивной арене в Баку в рамках Исламских игр солидарности прозвучал Государственный гимн Республики Узбекистан. Также, он является бронзовым призёром чемпионата мира по боксу, который проходил в Екатеринбурге в 2019 году. Награждён медалью «Келажак бунёдкори» . Защищал цвета Национального флага на Олимпийских играх Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет именинника с днём рождения, желает ему здоровья, благополучия и успехов.