Уч федерация йил якунлари сарҳисобини ўтказди View Larger Image
Йил якунланиб боргани сари турли федерацияларимиз ўз йўналишларида йил сарҳисобини олиб бормоқда. Ана шундай тадбирлардан бири Ўзбекистон поло, Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти, Ўзбекистон замонавий бешкураш федерациялари кесимида ташкил этилди.
Тақдирлаш маросимида Ўзбекистон МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ва Қўмита раиси ўринбосари Шерзод Ташматов ҳам иштирок этиб, федерация мутасаддиларига спортимиз ривожи йўлида олиб борган самарали ишлари учун миннатдорчилик билдириб ўтди. Қуйида турли номинация ғолиблари рўйхатини ҳавола қиламиз:
Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерацияси:
Конкур бўйича энг яхши мураббий: Анвар Аҳмедов (Андижон)
Учкураш бўйича энг яхши мураббий: Алик Раҳматуллаев (Тошкент)
От йўрттириш бўйича энг яхши мураббий: Елена Чистякова (Тошкент)
Порлаган юлдуз: Бобуржон Валижонов
Энг яхши ҳакам: Шуҳрат Сафаров
Энг яхши от: “Qirol Kornet L”
Ўзбекистон замонавий бешкураш федерацияси:
Энг яхши мураббий: Виолетта Зарали
Энг яхши эркак спортчи: Садриддин Қобилжонов
Энг яхши аёл спортчи: Самира Абзалова
Ўзбекистон поло федерацияси:
Энг яхши мураббий: Олимжон Ходжаев
Энг яхши спортчи: Вероника Мугинова
Шунингдек, йил давомида ўз фаолияти билан ажралиб турган спортчи ва соҳа мутасаддилари, фидойилар, фахрийлар турли номинацияларда тақдирланишди. Мазкур федерациялар фаолиятини молиялаштиришда ўзининг беғараз ёрдамини аямаган ҳомий ташкилотларга ҳам эсдалик совғалари топширилди. Қайд этиш жоиз, мазкур 3 федерация бошқарувини самарали олиб бораётган Баҳромжон Газиевга маросим якунида «Энг яхши раҳбар» соврини тақдим қилинди.

13 Декабря 2021 4077
2021 год подходит к концу, а это значит, что различные Федерации подводят итоги спортивного сезона в своих направлениях. Одно из таких мероприятий было организовано Федерациями поло, Коневодства и конного спорта, современного пятиборья Узбекистана.
В церемонии награждения приняли участие Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов и заместитель председателя Комитета Шерзод Ташматов, которые поблагодарили должностных лиц Федерации за плодотворную работу по развитию спорта.
Победители в различных номинациях:
Федерация коневодства и конного спорта Узбекистана:
Лучший тренер по конкуру: Анвар Ахмедов (Андижан)
Лучший тренер по троеборью: Алик Рахматуллаев (Ташкент)
Лучший тренер по конному спорту: Елена Чистякова (Ташкент)
Открытие года: Бобуржон Валижонов
Лучший судья: Шухрат Сафаров
Лучшая лошадь: «Qirol Kornet L”
Федерация современного пятиборья Узбекистана:
Лучший тренер: Виолетта Зарали
Лучший спортсмен: Садриддин Кобилжонов
Лучшая спортсменка: Самира Абзалова
Федерация поло Узбекистана:
Лучший тренер: Олимжон Ходжаев
Лучшая спортсменка: Вероника Мугинова
Также в различных номинациях были награждены отличившиеся в течение года спортсмены и представители сферы, ветераны. Памятные подарки были вручены и спонсорским организациям, которые безвозмездно оказывают помощь в финансировании деятельности этих Федераций. Отметим, что Бахромджону Газиеву, возглавляющему эти 3 Федерации, по итогам церемонии был вручён приз «Лучший руководитель».