Уч федерация йил якунлари сарҳисобини ўтказди View Larger Image
Йил якунланиб боргани сари турли федерацияларимиз ўз йўналишларида йил сарҳисобини олиб бормоқда. Ана шундай тадбирлардан бири Ўзбекистон поло, Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти, Ўзбекистон замонавий бешкураш федерациялари кесимида ташкил этилди.
Тақдирлаш маросимида Ўзбекистон МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ва Қўмита раиси ўринбосари Шерзод Ташматов ҳам иштирок этиб, федерация мутасаддиларига спортимиз ривожи йўлида олиб борган самарали ишлари учун миннатдорчилик билдириб ўтди. Қуйида турли номинация ғолиблари рўйхатини ҳавола қиламиз:
Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерацияси:
Конкур бўйича энг яхши мураббий: Анвар Аҳмедов (Андижон)
Учкураш бўйича энг яхши мураббий: Алик Раҳматуллаев (Тошкент)
От йўрттириш бўйича энг яхши мураббий: Елена Чистякова (Тошкент)
Порлаган юлдуз: Бобуржон Валижонов
Энг яхши ҳакам: Шуҳрат Сафаров
Энг яхши от: “Qirol Kornet L”
Ўзбекистон замонавий бешкураш федерацияси:
Энг яхши мураббий: Виолетта Зарали
Энг яхши эркак спортчи: Садриддин Қобилжонов
Энг яхши аёл спортчи: Самира Абзалова
Ўзбекистон поло федерацияси:
Энг яхши мураббий: Олимжон Ходжаев
Энг яхши спортчи: Вероника Мугинова
Шунингдек, йил давомида ўз фаолияти билан ажралиб турган спортчи ва соҳа мутасаддилари, фидойилар, фахрийлар турли номинацияларда тақдирланишди. Мазкур федерациялар фаолиятини молиялаштиришда ўзининг беғараз ёрдамини аямаган ҳомий ташкилотларга ҳам эсдалик совғалари топширилди. Қайд этиш жоиз, мазкур 3 федерация бошқарувини самарали олиб бораётган Баҳромжон Газиевга маросим якунида «Энг яхши раҳбар» соврини тақдим қилинди.

13 December 2021 4249
The year 2021 is coming to an end, which means that various Federations are summing up the results of the sports season in their own directions. One of these events was organized by the Federations of Polo, Horse Breeding and Equestrian Sports, modern pentathlon of Uzbekistan.
The awarding ceremony was attended by the Secretary General of the NOC of Uzbekistan Oybek Kasimov and the Deputy Chairman of the Committee Sherzod Tashmatov, who thanked the officials of the Federation for their fruitful work on the development of sports.
Winners in various categories:
Federation of Horse Breeding and Equestrian Sports of Uzbekistan:
Best Show Jumping Coach: Anvar Akhmedov (Andijan)
Best Triathlon Coach: Alik Rakhmatullayev (Tashkent)
Best Equestrian Coach: Elena Chistyakova (Tashkent)
Opening of the year: Boburjon Valizhonov
Best Judge: Shukhrat Safarov
Best horse: "Qirol Kornet L"
Uzbekistan Modern Pentathlon Federation:
Best Coach: Violetta Zarali
Best Athlete: Sadriddin Kobilzhonov
Best athlete: Samira Abzalova
Uzbekistan Polo Federation:
Best Coach: Olimjon Khodjaev
Best athlete: Veronika Muginova
Also, athletes and representatives of the sphere, veterans who distinguished themselves during the year were awarded in various nominations. Memorable gifts were also presented to sponsor organizations that provide free assistance in financing the activities of these Federations. It should be noted that Bahromjon Gaziev, who heads these 3 Federations, was awarded the "Best Leader" prize at the end of the ceremony.