Достон Ёқубов: “Бу ҳали бошланиши. Янги Ўзбекистонимизга янги ғалабалар тақдим қиламан”
Оғир атлетикачимиз Достон Ёқубов бугун кун қаҳрамонига айланди. 2 йиллик танаффусдан кейин катта спортга қайтган полвонимиз -67 кг вазн тоифасида жаҳон чемпионига айланди. Чемпионимиз мусобақадан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
“Авваламбор, Президентимизга, Туризм ва спорт вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитасига, Касаба уюшмалари федерациясига, ушбу аренага қўллаб туриш учун келган мухлислар ва оиламга катта раҳмат айтаман. Уларнинг қўллаши билан шундай ғалабани қўлга киритдим. Мураббийларим мен билан ўқув-машғулот йиғинларида камчиликларим устида тинимсиз ишлашди ва ҳозир унинг натижасини кўриб турибмиз. Бу ҳали бошланиши. Келгусида бунданда катта ғалабалар билан Янги Ўзбекистонимизга янги ғалабалар тақдим қиламан”, – деди Достон Ёқубов.
Шунингдек, беллашувларда кичик бронза медали соҳиби бўлган Адҳамжон Эргашев ҳам бугунги иштирокидан мамнун эканини билдирди:
“Токио-2020 Олимпиадасидан сўнг илк стартим бўлди. Бундан каттароқ натижа кутган бўлсам ҳам, умумий иштирокимдан кўнглим тўлди. Яна бир нарсани алоҳида айтмоқчиманки, аренага келган мухлисларимиз бизга шунчаки ажойиб атмосфера тақдим қилиб туришди. Илгари мусобақалардан бунчалик катта таассурот олмаганман. Уларга бизни шунчалик кўтаринки руҳда қўллаб туришгани учун раҳмат айтаман”.
Фурсатдан фойдаланиб, биз ҳам ҳар икки спортчимизга келгуси фаолиятларида бундан ҳам улкан ютуқларни қўлга киритишларини тилаб қоламиз.

10 Декабря 2021 4573
Наш тяжелоатлет Достон Якубов сегодня стал героем дня. Наш борец, вернувшийся в большой спорт после 2-летнего перерыва, стал чемпионом мира в весовой категории -67 кг. Наш чемпион поделился своими мыслями после соревнований.
“Прежде всего, я хотел бы поблагодарить нашего Президента, Министерство туризма и спорта, Национальный олимпийский комитет, Федерацию профсоюзов, болельщиков и мою семью, которые пришли, чтобы поддержать эту арену. С их применением я одержал такую победу. Мои тренеры неустанно работали со мной над моими недостатками на тренировочных сборах, и теперь мы видим результат. Это только начало. С такими большими победами в будущем я желаю новому Узбекистану новых побед", - сказал Достон Якубов.
Также Адхамжон Эргашев, завоевавший в соревнованиях малую бронзовую медаль, выразил удовлетворение сегодняшним выступлением:
“Это был мой первый старт после Олимпиады в Токио-2020. Хотя я ожидал большего результата, я был разочарован своим общим присутствием. Еще одну вещь, которую я хотел бы сказать отдельно, это то, что наши фанаты, которые пришли на арену, продолжали дарить нам просто потрясающую атмосферу. Раньше я не был так впечатлен соревнованиями. Я благодарю их за то, что они поддерживают нас в таком приподнятом настроении”.