Достон Ёқубов: “Бу ҳали бошланиши. Янги Ўзбекистонимизга янги ғалабалар тақдим қиламан”
Оғир атлетикачимиз Достон Ёқубов бугун кун қаҳрамонига айланди. 2 йиллик танаффусдан кейин катта спортга қайтган полвонимиз -67 кг вазн тоифасида жаҳон чемпионига айланди. Чемпионимиз мусобақадан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
“Авваламбор, Президентимизга, Туризм ва спорт вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитасига, Касаба уюшмалари федерациясига, ушбу аренага қўллаб туриш учун келган мухлислар ва оиламга катта раҳмат айтаман. Уларнинг қўллаши билан шундай ғалабани қўлга киритдим. Мураббийларим мен билан ўқув-машғулот йиғинларида камчиликларим устида тинимсиз ишлашди ва ҳозир унинг натижасини кўриб турибмиз. Бу ҳали бошланиши. Келгусида бунданда катта ғалабалар билан Янги Ўзбекистонимизга янги ғалабалар тақдим қиламан”, – деди Достон Ёқубов.
Шунингдек, беллашувларда кичик бронза медали соҳиби бўлган Адҳамжон Эргашев ҳам бугунги иштирокидан мамнун эканини билдирди:
“Токио-2020 Олимпиадасидан сўнг илк стартим бўлди. Бундан каттароқ натижа кутган бўлсам ҳам, умумий иштирокимдан кўнглим тўлди. Яна бир нарсани алоҳида айтмоқчиманки, аренага келган мухлисларимиз бизга шунчаки ажойиб атмосфера тақдим қилиб туришди. Илгари мусобақалардан бунчалик катта таассурот олмаганман. Уларга бизни шунчалик кўтаринки руҳда қўллаб туришгани учун раҳмат айтаман”.
Фурсатдан фойдаланиб, биз ҳам ҳар икки спортчимизга келгуси фаолиятларида бундан ҳам улкан ютуқларни қўлга киритишларини тилаб қоламиз.

10 December 2021 4527
Our weightlifter saga Yakubov became the hero of the day today. Returning to the big sport after the 2-year break, our wrestler became the world champion in the weight category of -67 kg. Our champion shared his thoughts after the competition.
“First of all, I would like to thank the president, the Ministry of Tourism and sports, the National Olympiad, the trade union federation, the fans and my family who have come to support this arena. With their application, I won such a victory. My coaches worked tirelessly with me on my shortcomings in training camps, and now we are seeing its result. This is still the beginning. In the future, with great victories in this country, I will present new victories to our new Uzbekistan,” said Doston Yakubov.
Adhamjon Ergashev, who also won a small bronze medal in the competitions, expressed his satisfaction with today's participation:
"It was my first start after the Tokyo 2020 Olympics. Even if I expected a bigger result, I was disappointed with my overall participation. Another thing I would like to say separately is that our fans who came to the arena were able to offer us simply a wonderful atmosphere. Previously, I did not get such a big impression from competitions. I thank them for supporting us in such a uplifting spirit."
Taking this opportunity, we would like to wish both our athletes further successes in their future activities.