МОҚ раҳбарининг муваффақиятли уриниши Ўзбекистон чемпионатини очиб берди
Бугун пойтахтимиздаги «Depo Mall» кўнгилочар марказида баскетболнинг 3х3 йўналиши бўйича мамлакат чемпионати старт олди. Мусобақанинг тантанали очилиш маросимида МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов, Ўзбекистон баскетбол федерацияси раҳбарияти ва кўп сонли мухлислар иштирок этишди.
Маросимда МОҚ раҳбари рамзий маънода тўпни ҳалқага тушириб берди. Талабалик даврида 3 йил баскетбол билан шуғулланган Рустам Шоабдураҳмонов бир уринишнинг ўзида тўпни саватга жойлаб қўйди ва шу билан чемпионатнинг очилиш маросимидаги атмосфера янада кўтарилди.
Маросим давомида мутасаддилар федерация масъуллари ва спортчилар билан Президентимиз, ҳукуматимиз ҳамда Туризм ва спорт вазирлигининг қўллаб-қувватлаши натижасида янги марралар забт этилиши ва бунинг учун барча керакли шароитлар яратиб берилиши ҳақида гапиришди.
Регламентга кўра, мусобақа 2 кун давом этади. Ғолиб ва совриндорлар номи эртага аниқланади. Эътиборингизга ушбу тадбирдан тайёрланган суратларни ҳавола қиламиз:

Успешная попытка главы НОК выявила чемпионат Узбекистана
Сегодня в развлекательном центре «Depo Mall» в столице начался чемпионат страны по направлению баскетбол 3х3. В церемонии открытия турнира приняли участие председатель НОК Рустам Шоабдурахмонов, председатель совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов, руководство Федерации баскетбола Узбекистана и многочисленные болельщики.
На церемонии глава MOQ символически опустил мяч в кольцо. Рустам Шоабдурахмонов, который занимался баскетболом в течение 3 лет во время своей студенческой карьеры, с одной попытки забросил мяч в корзину, и таким образом атмосфера на церемонии открытия Чемпионата поднялась еще выше.
Во время церемонии официальные лица федерации и спортсмены поговорили с президентом, правительством и Министерством туризма и спорта о новых достижениях и создании для них всех необходимых условий.
Согласно регламенту, соревнования продлятся 2 дня. Имя победителя и обладатели призов будут определены завтра. Suratlarni ссылка, подготовленная с этого события, вашему вниманию: