Бугун пара енгил атлетика бўйича спортчиларимизнинг иштироки давом этади.
Баҳрайнда ёшлар ўртасида Параосиё ўйинлари бошланди. Мусобақанинг биринчи куни терма жамоамиз учун муваффақиятли ўтмоқда.
Қувонарлиси, пара атлетларимиз мусобақанинг кундузги дастурида ҳозирча 2 та олтин ва 1 та бронза медалига сазовор бўлишди. Жумладан, пара енгил атлетиканинг аёллар ўртасида F41 классида ядро улоқтириш тури бўйича Кубаро Ҳакимова 8.38 метр кўрсатгич билан олтин медални қўлга киритди. Худди шу йўналишда яна бир ҳамюртимиз Нигина Ҳусанова 7.39 метр натижа билан бронза медалига сазовор бўлди.
Пара сузиш баҳсларида S8 классида 200 метрга комплекс усулда сузиш дастурида Азизбек Бойназаровга тенг келадиган рақиб топилмади. 02:55:43 дақиқа қайд этган спортчимиз делегациямиз ҳисобига навбатдаги олтин медални ёздириб қўйди.

Наша молодежь отлично начала Паралимпийские игры.
В Бахрейне стартовали Паралимпийские юношеские игры. Первый день соревнований у нашей команды проходит хорошо.
К счастью, наши паралимпийцы завоевали 2 золотые и 1 бронзовую медали в дневной программе соревнований. В частности, Кубаро Хакимова завоевала золотую медаль в толкании ядра среди женщин в классе F41 на дистанции 8,38 метра. В том же направлении другая соотечественница Нигина Хусанова завоевала бронзовую медаль с результатом 7,39 метра.
В соревнованиях по параплаванию в классе S8 в программе 200 метров на спине равного Азизбеку Бойназарову не нашлось. Наш спортсмен, показавший 02:55:43 минуты, завоевал еще одну золотую медаль для нашей делегации.