Абдумалик Халаков жаҳон чемпионатининг кумуш медали совриндори
Ёш ва умидли боксчимиз Абдумалик Халаков катталар ўртасидаги дебют жаҳон чемпионатида кумуш медални қўлга киритди. Ҳамюртимиз финалда франциялик тажрибали рақибига қарши жанг қилди.
-60 кг вазн тоифасида иштирок этган Халаков жаҳон чемпионлиги учун франциялик Софьян Умиага қарши рингга кўтарилди. Икки юқори техника эгалари ўртасидаги шиддатли баҳс мусобақанинг энг чиройли жангларидан бирига айланди. Афсуски, ушбу классик тўқнашув якунида француз боксчиси ғалаба қозониб, жаҳон чемпионлигини қўлга киритди.
Шу тариқа, Белград шаҳрида якунига етиб бораётган жаҳон чемпионатини терма жамоамиз 1 тадан кумуш ва бронза медаллари билан якунлади. Кечаги ярим финал баҳслари якунида Мадияр Саидраҳимов -92 кг вазн тоифасида бронза медалига сазовор бўлган эди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳар икки боксчимизни қўлга киритилган муваффақият билан табриклаб, уларга келгусида ҳам юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилишларини тилаб қолади.

5 November 2021 4854
Our young and promising boxer Abdumalik Khalakov, who made his debut at the World Championship among adults, won a silver medal. In the decisive confrontation, our compatriot entered the ring against an experienced opponent from France.
Khalakov, competing in the weight category up to 60 kg, lost to the Frenchman Sofiane Oumih. The battle between the two owners of high technology and tactics turned out to be brilliant. Of course, this battle for the high title of the world championship has turned into one of the most beautiful confrontations of the tournament. Unfortunately, in the end, our compatriot could not defeat his French opponent, the silver medalist of the Olympic Games in Rio.
Thus, at the World Championship ending in Belgrade, our team won 1 silver and 1 bronze medals. Recall, following the results of yesterday's semifinals, Madiyar Saidrakhimov won a bronze award in the weight category up to 92 kg.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates both of our boxers on their achievements and wishes them to continue to defend the honor of our country with dignity.