Дунёда етакчи бўлган ҳарбий дзюдочиларимиз тантанали кутиб олинди
Хабарингиз бор, жорий ҳафта Франция пойтахти Париж шаҳри ҳарбийлар ўртасидаги 40-жаҳон чемпионатига мезбонлик қилди. Ушбу нуфузли мусобақада муваффақиятли иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси юртимизга қайтиб келди.
Дзюдочиларимиз яккалик беллашувлари якунида 4 та олтин, 1 та бронза медали билан умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгаллашди. Йигитларимиз эса жамоавий баҳсларда бронза медалига эга чиқишди.
Тарихий натижа қайд этган дзюдочиларимиз ярим тунда юртимизга қайтиб келишди. Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида музаффар спортчиларимизни Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирининг ўринбосари Алишер Нарбаев, МОҚ раиси ўринбосари, мамлакат дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов ва МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов, кенг спорт жамоатчилиги, дзюдочиларнинг оила аъзолари ҳамда оммавий ахборот воситалари ходимлари кутиб олишди.
Мутасаддилар спортчиларимизни кутиб олиш экан, улар қайд этган натижа билан табриклаб, келгусида ҳам юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилишларини тилашди.

5 November 2021 3844
As you know, this week the 40th World Championship among military personnel was held in Paris, the capital of France. The national team of Uzbekistan, which successfully performed at this prestigious tournament, returned to their homeland.
According to the results of the single competitions, our judoists won 4 gold and 1 bronze medals and took first place in the team competition. The men's team won bronze medals in team competitions.
Our martial artists, who showed a historic result, returned to our country at midnight. At the Tashkent International Airport named after Islam Karimov, our heroes were met by Deputy Minister of Defense of Uzbekistan Alisher Narbayev, Deputy Chairman of the NOC of Uzbekistan, Chairman of the Judo Federation of the country Azizjon Kamilov and deputy Chairman of the NOC Sherzod Tashmatov, the general sports community, family members of judoists and media workers.
The officials congratulated the best athletes of the world on the achieved result, wished to continue to adequately defend the honor of our country.