Катталар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионати бошланди
Бугун, 4 ноябрь куни Тошкентдаги Ўзбекистон таэквондо WT ассоциациясига қарашли «Универсал» спорт мажмуасида таэквондо бўйича катталар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионати старт олди.
Унда қизлар ҳам, ўғил болалар ҳам 8 тадан вазн тоифасида мамлакат чемпионлиги учун даянга чиқишмоқда. Регламент бўйича, дастлабки кунги беллашувларда қизлар -62, -67 кг, ўғил болалар -54, -58, -87 кг вазн тоифаларида ғолиблик учун баҳс олиб боришади.
Мусобақада Шоҳсанам Аъзамова, Озода Собиржонова, Гулсанам Алижонова, Шаҳзод Сайфиев, Ниёз Пўлатов, Сардор Тоиров, Жасур Жайсунов, Шаҳбоз Тусматов, Шуҳрат Салаев, Никита Рафалович, Светлана Осипова, Шоҳруҳ Ражабов каби терма жамоамизнинг таниқли вакиллари ҳам иштирок этишмоқда.

В Ташкенте стартовал чемпионат Узбекистана по таэквондо WT
Сегодня, 4 ноября, в спортивном комплексе «Универсал» при Ассоциации таэквондо WT Узбекистана стартовал чемпионат республики по таэквондо среди взрослых.
На данном первенстве страны лучших выявляют в 16 весовых категориях, в 8 из которых в женской части соревнований. Согласно регламенту, в стартовый состязательный день поединки среди женщин пройдут в весовых категориях: до 62 и до 67 кг, в мужской части турнира в 3х категориях: до 54, до 58, до 87 кг.
Стоит отметить, что наряду с дебютантами чемпионата, принимают участие также и опытные таэквондисты: Шохсанам Азамова, Озода Собирджанова, Гульсанам Алиджанова, Шахзод Сайфиев, Нияз Пулатов, Сардор Тоиров, Джасур Джайсунов, Шахбоз Тусматов, Шухрат Салаев, Никита Рафалович, Светлана Осипова, Шорух Раджабов.