Декабрь ойи бокс мухлисларини ажойиб жанглар кутмоқда
Ўзбек бокси мухлислари учун хушхабар. Ҳаваскор боксда жаҳон ареналарида улкан муваффақият қозониб, ҳозирда профессионал жангларда иштирок этаётган боксчиларимиз жорий ой мухлислар учун катта байрам ҳозирлашмоқда.
Дастлаб 11 декабрь куни Токио-2020 чемпиони Баҳодир Жалолов супер оғир вазн тоифасида ўзининг навбатдаги жангини ўтказади. БААдаги «Coca Cola Arena»да ўтадиган ушбу жангда вакилимизга ким рақиблик қилиши яқин вақт ичида расман маълум қилинади.
Айнан шу куни Тошкентда Шоҳжаҳон Эргашев иштирокидаги яна бир жанг оқшоми ташкил қилинади. Унинг марказий жангида Эргашев ЖАР вакили Сибусисо Дломога қарши баҳс олиб борса, яна бир қатор вакилларимиз рейтинг жангларини ўтказишади.
Шунингдек, ойнинг яна бир воқелиги 17 декабрда пойтахтимиздаги «Renaissance hall» мажмуасида бўлиб ўтади. Унда Исроил Мадримов Кот Д’Ивуар вакили Мишель Сорага қарши марказий жангда рингга кўтарилади. Ҳар икки боксчи ўз вазн тоифасида WBA рейтингида мос равишда 1 ва 2-ўринни эгаллаб туришибди. Ғолиб мазкур йўналиш чемпионлиги учун рингга кўтарилиш имкониятига эга бўлади. Шунингдек, мазкур кечада Шаҳрам Ғиёсов, Ҳасанбой Дўсматов, Дилшод Рўзметов, Бектемир Мелиқўзиев, Иқболжон Холдоров, Элнур Абдураимов каби боксчиларимиз ҳам навбатдаги жангларини ўтказишади. Мазкур кеча «Matchroom» промоутерлик компанияси томонидан ташкил этилмоқда.
Ишонамизки, ҳукуматимизнинг бевосита қўллаб-қувватлаши остида Туризм ва спорт вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитаси, Ўзбекистон бокс федерацияси ва бошқа мутасадди ташкилотлар билан ҳамкорликда ташкил этилаётган мазкур тадбирлар ёшларимиз орасида соғлом турмуш тарзи тарғиботи йўлида навбатдаги муҳим қадам бўлади.

1 December 2021 5152
Our leather glove masters, who have achieved great success on the world sports arena in amateur boxing and are currently participating in professional fights, are preparing for confrontations this month. There is no doubt that the month of December will be unforgettable for Uzbek boxing fans.
First, on December 11, Tokyo 2020 Olympic champion Bahodir Jalolov will hold his next heavyweight bout. In the near future, it will be officially announced who will be the opponent of our representative in this battle at the Coca Cola Arena in the UAE.
It is on this day that another boxing evening with the participation of Shokhzhakhon Ergashev will take place in Tashkent. In his central fight, Ergashev will fight Sibusiso Dlomo from South Africa, several more of our representatives will hold rating matches.
Also, another fight of the month will take place on December 17 at the Renaissance Hall complex in the capital. On this day, Israil Madrimov will enter the ring in the Central Fight against Michel Sora from Ivory Coast. Both boxers occupy 1st and 2nd places in the WBA ranking in their weight category, respectively. The winner of this boxing night gets the opportunity to climb into the ring for the title of champion of this direction. Also this evening, such eminent masters of leather gloves as Shahram Giyasov, Hasanboy Dusmatov, Dilshod Ruzmetov, Bektemir Melikuziev, Ikboljon Holdorov, Elnur Abduraimov will hold their fights. The organizer of this evening is the promotional company "Matchroom".
We hope that these events, organized with the direct support of our Government together with the Ministry of Tourism and Sports, the National Olympic Committee, the Boxing Federation of Uzbekistan and other responsible organizations, will be another important step towards promoting a healthy lifestyle among young people.