Ёшларимиз Бангладеш дарвозасига жавобсиз олтита тўп йўллашди
Тошкентда 23 ёшгача бўлган футболчилар ўртасида Осиё чемпионати саралаш босқичи “Д” гуруҳининг 2-тур учрашувлари ўтказилди. Бу тур йигитларимиз Бангладеш дарвозасига жавобсиз 6 та тўп киритдилар.
Учрашув тақдири амалда 30 дақиқа ичида ҳал бўлиб улгурди. Бу вақт орасида Темур Кападзе шогирдлари рақиб дарвозасини 4 бор ишғол қилиб улгуришган эди. Қолган вақтларда бўлажак олимпиячиларимиз турли комбинацион ҳужумларни синаб кўришди, дейиш мумкин.
Ўзбекистон U23 – Бангладеш U23
Голлар: Улуғбек Ҳошимов 12ʼ, 17ʼ, Элдорбек Бегимов 17ʼ, Аслиддин Тоштемиров 27ʼ, Аббосбек Файзуллаев 64ʼ, Алишер Одилов 87ʼ.

30 Октября 2021 3781
В Ташкенте состоялись матчи 2-го тура отборочного этапа чемпионата Азии по футболу среди игроков до 23 лет в группе “D”. В этом туре наши ребята забили 6 безответных мячей в ворота Бангладеш.
Судьба встречи практически решилась за 30 минут. За это время ученики Тимура Кападзе 4 раза поразили ворота соперников. В остальное время наши будущие олимпийцы, можно сказать, пробовали различные комбинационные атаки.
Узбекистан (23) – Бангладеш (23)
Голы: Улугбек Хошимов 12U, 17u, Эльдорбек Бегимов 17u, Аслиддин Тоштемиров 27u, Аббосбек Файзуллаев 64u, Алишер Одилов 87u.