Шерзод Ташматов мураббийлар штаби билан янги режаларни муҳокама қилди
МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон таэквондо WT ассоциацияси раиси Шерзод Ташматов янги мавсум режалари юзасидан йиғилиш ўтказди. Унда Павел Хан бошчилигидаги терма жамоа мураббийлар штаби иштирок этди.
2022 йил барча спорт турлари қатори таэквондочиларимизни ҳам катта синов кутиб турибди. Суҳбатда олдинда турган Осиё ўйинлари, жаҳон чемпионати, Гран-при ва бошқа нуфуздаги мусобақаларга муносиб тайёргарлик кўриш, терма жамоанинг асосий таркибини саралаш каби масалаларга эътибор қаратилди.
Айни пайтда терма жамоамиз вакиллари Қозоғистон ва Россиядан келган таэквондочилар билан қўшма ўқув-машғулот йиғинини олиб боришмоқда. Йиғилишда мураббийлар яқин ойлар давомида турли ёш тоифаларида ўтказиладиган мамлакат чемпионати орқали асосий ва ёшлар жамоаси, уларга кучли спарринг рақиб бўла оладиган 2-таркиб вакилларини саралаб олиш кўзда тутилаётганини таъкидлаб ўтишди.
Ўз навбатида, Шерзод Ташматов келгуси йил учун тузилган маҳаллий ва халқаро ўқув-машғулот йиғинлари, терма жамоамиз вакиллари иштирок этадиган халқаро турнирлар бўйича мураббийлар билан фикрлашиб, тегишли кўрсатмаларни бериб ўтди.

28 Октября 2021 3548
Заместитель председателя НОК, председатель ассоциации таэквондо WT Узбекистана Шерзод Ташматов провел совещание о планах на новый сезон. В нем принял участие тренерский штаб сборной во главе с Павлом Ханом.
В 2022 году, как и во всех видах спорта, наших таэквондистов ждет большое испытание. В ходе беседы было уделено внимание вопросам достойной подготовки к предстоящим Азиатским играм, чемпионату мира, Гран-при и другим престижным соревнованиям, квалификации основного состава сборной.
В настоящее время представители нашей сборной проводят совместный учебно-тренировочный сбор с таэквондистами из Казахстана и России. На совещании тренеры отметили, что в ближайшие месяцы через чемпионат страны, который пройдет в разных возрастных категориях, планируется отобрать представителей основной и молодежной команды, 2-го состава, которые смогут составить им сильный спарринг.
Шерзод Ташматов, в свою очередь, поговорил с тренерами по подготовке к предстоящим местным и международным учебно-тренировочным сборам, международным турнирам, в которых примут участие представители нашей сборной, дал соответствующие указания.