Шерзод Ташматов мураббийлар штаби билан янги режаларни муҳокама қилди
МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон таэквондо WT ассоциацияси раиси Шерзод Ташматов янги мавсум режалари юзасидан йиғилиш ўтказди. Унда Павел Хан бошчилигидаги терма жамоа мураббийлар штаби иштирок этди.
2022 йил барча спорт турлари қатори таэквондочиларимизни ҳам катта синов кутиб турибди. Суҳбатда олдинда турган Осиё ўйинлари, жаҳон чемпионати, Гран-при ва бошқа нуфуздаги мусобақаларга муносиб тайёргарлик кўриш, терма жамоанинг асосий таркибини саралаш каби масалаларга эътибор қаратилди.
Айни пайтда терма жамоамиз вакиллари Қозоғистон ва Россиядан келган таэквондочилар билан қўшма ўқув-машғулот йиғинини олиб боришмоқда. Йиғилишда мураббийлар яқин ойлар давомида турли ёш тоифаларида ўтказиладиган мамлакат чемпионати орқали асосий ва ёшлар жамоаси, уларга кучли спарринг рақиб бўла оладиган 2-таркиб вакилларини саралаб олиш кўзда тутилаётганини таъкидлаб ўтишди.
Ўз навбатида, Шерзод Ташматов келгуси йил учун тузилган маҳаллий ва халқаро ўқув-машғулот йиғинлари, терма жамоамиз вакиллари иштирок этадиган халқаро турнирлар бўйича мураббийлар билан фикрлашиб, тегишли кўрсатмаларни бериб ўтди.

28 October 2021 3701
Deputy Chairman of the NOC, Chairman of the WT Taekwondo Association of Uzbekistan Sherzod Tashmatov held a meeting on plans for the new season. The coaching staff of the national team headed by Pavel Khan took part in it.
In 2022, as in all sports, our taekwondo athletes will face a great test. During the conversation, attention was paid to the issues of decent preparation for the upcoming Asian Games, the World Cup, the Grand Prix and other prestigious competitions, the qualification of the main team.
Currently, representatives of our national team are conducting a joint training camp with taekwondo athletes from Kazakhstan and Russia. At the meeting, the coaches noted that in the coming months, through the national championship, which will be held in different age categories, it is planned to select representatives of the main and youth teams, the 2nd composition, who will be able to make them a strong sparring.
Sherzod Tashmatov, in turn, talked with the coaches about preparing for the upcoming local and international training camps, international tournaments in which representatives of our national team will take part, gave appropriate instructions.