Ўзбекистон баскетбол федерацияси янги лойиҳа устида иш бошлади
FIBA Осиё минтақавий бюроси Тошкентда Ўзбекистон баскетбол федерацияси (ЎБФ) учун алоқа ва суратга олиш бўйича семинар ўтказди.
ЎБФнинг PR ва ОАВ ходимлари учун ўтказилган семинарнинг мақсади уларни ўқитиш, мулоқот ва рақамли медиа имкониятлардан фойдаланиш малакасини яхшилаш эди. Маҳаллий чемпионат ва терма жамоа тарғиботини кучайтириш уч кунлик дастурнинг бир қисми бўлди.
«Осиё минтақавий бюромизнинг жамоасини Тошкентда мамнуният билан қабул қиламиз. Ўйин мобайнида рақамли ва оммавий ахборот воситаларидан фойдаланиш муҳимлигини жуда яхши тушунамиз ва хорижлик дўстларимиз тажрибасини ўрганишни хоҳлардик», – деди федерация бош котиби Равшан Ғаниев.
Уч кунлик дастурда қатнашчилар FIBA баскетбол фотосуратларининг стандарти асосида ўқитилди. Семинарда баскетбол спортига ихтисослашган фотографлар сонини кўпайтириш ва уларнинг иш сифатини оширишга ҳам алоҳида тўхталиб ўтилди.

23 Октября 2021 7855
Азиатское региональное бюро ФИБА провело в Ташкенте семинар по коммуникации и фотографированию для федерации баскетбола Узбекистана (UBF).
Целью семинара для PR и средств массовой информации ubf было повышение их квалификации в области обучения, общения и доступа к цифровым медиа. Усиление местного чемпионата и пропаганда национальной команды были частью трехдневной программы.
“Мы рады приветствовать команду нашего азиатского регионального бюро в Ташкенте. Мы очень хорошо понимаем важность использования цифровых средств массовой информации во время игр и хотели бы перенять опыт наших зарубежных друзей”, – сказал генеральный секретарь Федерации Равшан Ганиев.
В трехдневной программе участники проходили обучение на основе стандарта баскетбольной фотографии FIBA. На семинаре также было уделено особое внимание увеличению количества фотографов, специализирующихся на баскетбольном спорте, и повышению качества их работы.