Боксчи қизларимиз ҳам жаҳон чемпионатига тайёргарликни бошлашди
Айни кунларда Янгиобод спорт базасида бокс бўйича Ўзбекистон аёллар терма жамоаси йиғин бошлади. Элшод Расулов бошчилигидаги қизларимиз ҳам дунё биринчилигига ҳозирланишмоқда.
Йиғинга 20 дан ортиқ спортчи жалб этилган. Бу тайёргарликнинг биринчи босқичи бўлгани учун асосан руҳий ва жисмоний тайёргарликка эътибор қаратилган. Бу борада жамоа мураббийи қуйидаги фикрларни билдириб ўтди:
“Биз ҳам йигитларимиз каби жаҳон чемпионатига тайёргарликни бошладик. Қизларимиз яқинда Болгария, Россиядаги халқаро мусобақада иштирок этиб келишгани учун уларда руҳий ва жисмоний чарчоқ бор. Дастлабки йиғинда ушбу камчиликларни тўлдиришга ҳаракат қиляпмиз. Шунингдек, бир қатор вазн тоифаларида асосий рақибларимизни ўрганиб, уларга қарши тактик режалар устида ҳам ишлаяпмиз”, – деди Элшод Расулов.
Қайд этиш жоиз, бу йил аёллар ўртасидаги бокс бўйича жаҳон чемпионати декабрь ойида Туркияда бўлиб ўтади.

15 Октября 2021 4122
В настоящее время женская сборная Узбекистана по боксу начала тренировки на базе Янгиабад в Ташкентской области. Девушки, во главе Элшода Расулова готовятся к первенству мира.
К сборам привлечены более 20 спортсменок. Это первый этап подготовки и поэтому основное внимание уделяется физическому и психологическому состоянию. Относительно сбора тренер женской команды высказал следующее:
«Наши девушки, как и мужская сборная, начали подготовку к чемпионату мира. Женская команда недавно принимала участие на международных соревнованиях в России и Болгарии. Поэтому они немного физически и психологически утомлены. Это первый сбор и во время него мы стараемся устранить усталость, подбодрить девушек. Также, анализируем соперников боксёрок и разрабатываем тактические планы», — сказал Элшод Расулов.